Wiadomości z Świętochłowic

Mundurowi z "Reja"! Naprzód - marsz!

  • Dodano: 2020-09-25 06:45, aktualizacja: 2020-09-25 06:50

21 września br. uczniowie klasy mundurowej, którzy w tym roku szkolnym rozpoczęli naukę w II Liceum Ogólnokształcącym im. M. Reja, po raz pierwszy wzięli udział w zajęciach o charakterze wojskowym.

Musztra, pierwsza pomoc i postawa z bronią w ręku to najważniejsze elementy spotkania

Wykorzystując piękną pogodę wychowawca klasy 1A, p. A. Szulczek oraz nauczyciel prowadzący w II LO zajęcia ogólnowojskowe, p. S. Wróbel zabrali „mundurowych” na Skałkę, aby rozpocząć kształcenie potrzebnych w klasie o tym profilu umiejętności. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem ćwiczyli musztrę paradną – przyjmowali odpowiednią postawę stojącą, zgodną z wszelkimi wymogami, a także uczyli się maszerować w równym tempie
oraz z zachowaniem określonych odstępów. Klasa 1A musi opanować te umiejętności przed ślubowaniem, które odbędzie się w listopadzie. To właśnie na tę uroczystość uczniowie po raz pierwszy założą mundury.

Ponadto licealiści poznali zasady posługiwania się bronią, a także ćwiczyli pozycję stojącą i leżącą z bronią w ręku. Jedną z najważniejszych kwestii jest udzielanie pierwszej pomocy, dlatego – pod kierunkiem starszych kolegów i koleżanek z klas mundurowych – pierwszoklasiści z „Reja” ćwiczyli opatrywanie ran różnych części ciała oraz wykonywanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Nie zabrakło także chwili na podnoszenie sprawności fizycznej – po ćwiczeniach ogólnych uczniowie rozegrali mecz piłki nożnej.

„Mundurowi” wrócili do domów zmęczeni, ale zadowoleni i z niecierpliwością czekają na kolejne zajęcia o takim charakterze.

Sylwia GerlaczekSylwia Gerlaczek
Źródło: II LO im. M. Reja w Świętochłowicach / UM Świętochłowice

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Mieszkanka

    Bardzo fajny pomysł. Gratuluję młodzieży tego zapału, jakże potrzebnego w dzisiejszych czasach.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.