Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Mundurowi z Świętochłowic rozmawiali z seniorami o bezpieczeństwie

  • Dodano: 2019-11-27 07:45, aktualizacja: 2019-11-26 09:47

Na terenie Świętochłowic w Fundacji Rodzin Polskich odbyło się spotkanie profilaktyczne na temat bezpieczeństwa osób starszych.

Wykład poprowadziła mundurowa z miejscowej jednostki policji wraz z dzielnicowym. Policjanci poruszyli tematykę szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Rozmawiali z seniorami o nowych sposobach, jakimi posługują się oszuści, omówili także z nimi kwestie prawne związane z nieuczciwą praktyką sprzedażową.

Na zakończenie wszystkim obecnym wręczono ulotki profilaktyczne

Świętochłowiccy mundurowi systematycznie pracują nad bezpieczeństwem seniorów zamieszkujących miasto. Wszystko po to, aby czuli się bezpiecznie w domu, na ulicy lub będąc na spacerze. Seniorzy to grupa społeczna, której należy się wyjątkowy szacunek, wymagają troski i zainteresowania nie tylko ze strony najbliższych. Dlatego, też policjanci miejscowej komendy systematycznie starają się ich edukować i przypominać o koniecznych środkach ostrożności w kontaktach z osobami, których nie znają. Dzisiaj stróże prawa z miejscowej jednostki policji przeprowadzili spotkanie z seniorami w ramach działań profilaktycznych mających na celu promowanie bezpieczeństwa wśród osób starszych. Prelekcja miała miejsce w Fundacji Rodzin Polskich w dzielnicy Śródmieście, a uczestnikami byli mieszkańcy miasta. Tematem przewodnim był nowy sposób oszustw „na listonosza”. Mundurowa na co dzień zajmująca się profilaktyką społeczną oraz dzielnicowy szczegółowo omówili różne metody działania oszustów, przypominając również m.in. o metodzie „na wnuczka”, „na policjanta” czy „na pracownika administracji”. Stróże prawa przekazali uczestnikom cenne rady ułatwiające im codzienne funkcjonowanie. Omówili nieuczciwe praktyki handlowe, stosowane przez sprzedawców. Przytoczyli również seniorom prawdziwe przykłady z codziennej służby. Seniorzy mieli też okazję, aby uzyskać od policjantów odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Po prelekcji seniorki wspólnie z mundurową zawiesiły plakat ostrzegający przed umowami zawieranymi na pokazach lub w domu. Na zakończenie wszystkim obecnym wręczono ulotki profilaktyczne.

Przypominamy i przestrzegamy!


Należy uważać w kontaktach z obcymi osobami, dzwoniącymi pod numer naszego telefonu, wypytującymi o nasze sprawy osobiste czy finansowe. Policjanci nigdy nie wykonują takich telefonów ani nie odbierają osobiście żadnych pieniędzy! Po takiej rozmowie telefonicznej, której przebieg wyda nam się podejrzany, powinniśmy jak najszybciej poinformować o tym fakcie Policję, dzwoniąc na nr alarmowy 112.

Mundurowi z Świętochłowic rozmawiali z seniorami o bezpieczeństwie

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.