Wiadomości z Świętochłowic

Mundurowi zarekwirowali kolejne nielegalne maszyny

 • Dodano: 2021-03-03 06:15, aktualizacja: 2021-03-03 06:27

Świętochłowiccy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami śląskiej KAS, zabezpieczyli automaty do nielegalnych gier hazardowych. Przeprowadzona akcja zakończyła się przejęciem 4 maszyn. Za przestępstwo prowadzenia gry losowej bez wymaganego zezwolenia lub koncesji grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna.

Policjanci ze świętochłowickiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej uzyskali informację, że w jednym z lokali na terenie miasta mogą znajdować się automaty do nielegalnych gier hazardowych. W miniony piątek wkroczyli do punktu w dzielnicy Chropaczów. Tam znaleźli 4 automaty, na których były urządzane nielegalne gry hazardowe wbrew obowiązującym przepisom. Na miejsce wezwano funkcjonariuszy śląskiej KAS, którzy zabezpieczyli urządzenia, w związku z naruszeniem przepisów o grach losowych. Automaty trafiły już do magazynów śląskiej Służby Celno-Skarbowej. Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier. Za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji, lub bez zezwolenia grozi odpowiedzialność karna – wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie.

Komentarze (12)    dodaj komentarz »

 • 77777

  Wy "myślicie" że za tymi maszynami stoją tacy prymitywy jak wy. Nikt nigdy nie dojdzie kto za nimi naprawdę stoi,-tu są za duże pieniądze. Na papierze są ludzie słup. Ps interwencja uc jest dopiero po donosie.

 • Ehh..

  Przecież ktoś musi być właścicielem nieruchomości czy to miasto czy prywatne. Obciążyć karą i już. Przecież czynsz to czerpanie korzyści z nielegalnej działalności. Proste.

 • 77777

  Kiedyś widziałem papiery "właściciela maszyny" adres korespondencji:Izrael

 • Natalia

  Każdy widzi gdzie one sa , tylko nie policja ;D No sukces naprawde nic tylko gratulowac

 • Lola

  Jakie jutro. To kwestia godzin. By zrobili ze dwa naloty w tygodniu to może lokal by zmienił siedzibę Co pały nie wiedzą że następnego dnia interes znów działa ?Czy nie można ustalić wynajmującego?Ale po co.Rekwirują 4maszynki w miesiącu to i wynik mają. Parodia prawa!!!

 • pewno

  Na głównej ulicy Katowickiej działają ale policja nie zauważa ....

 • Mieszkaniec

  Brawo Policja. W końcu zrobią porządek z tą patolologią. Automaty kiedyś się skończą i nie będzie skąd ich przywieźć. Swoją drogą to trzeba nie mieć mózgu, żeby grać na takich automatach

 • Mis

  Jakby mieszkańcy Świętochłowic mieli MUSK to by nie wybrali Stańczyka

 • Ehhh

  Elon Musk jest tylko jeden .Niestety nie jest Polakiem

 • Polka

  He,he, działają kilka miesięcy , lat, pod nosem policji i nagle sukces. Każdy widzi pod jakim płaszczykiem działają, ale co tam.

 • mieszkaniec

  za miesiąc będą nowe maszyny hahaha

 • Śliwiński

  Najpóźniej jutro

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.