Wiadomości z Świętochłowic

Na ulicy Stawowej w najbliższym czasie zostanie wyciętych 27 drzew

 • Dodano: 2019-06-12 09:15, aktualizacja: 2019-06-12 11:00

W związku z poprawą bezpieczeństwa na ulicy Stawowej w najbliższym czasie zostanie wyciętych 27 drzew: topoli, jesionów i robinii.

Jak mówią przedstawiciele magistratu, drzewa dość mocno ograniczają widoczność, zaś korzenie niszczą drogi. Część drzew jest także zamierających. Dlatego już wkrótce z ulicy Stawowej zniknie 27 drzew.

- Ja bardzo lubię przyrodę. Niestety, z roku na rok jest jej coraz mniej w miastach i myślę, że powinniśmy ją chronić. Jeżeli, jednak te drzewa zagrażają bezpieczeństwu ludzi, to powinny zostać wycięte. Proszę sobie wyobrazić co, by się stało, gdyby takie drzewo spadło na kogoś. Straszna tragedia. Wtedy dopiero wszyscy mieliby pretensje czemu, takie drzewo wcześniej nie zostało wycięte - mówiła pani Halina z Chropaczowa.

Urząd Miasta informuje jednak, że w miejscu wyciętych drzew zostaną zasadzone nowe.

- W zamian planuje się posadzić także 27 drzew w gatunku: platan klonolistny - zapowiada Katarzyna Tomczyk, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Świętochłowice.

Zobaczcie mapki prezentujące wycięcia i nasadzenia drzew wzdłuż ulicy Stawowej w Chropaczowie.

Na ulicy Stawowej w najbliższym czasie zostanie wyciętych 27 drzew

Komentarze (21)    dodaj »

 • leopold

  "Stuletni buk pochłania rocznie nawet blisko 5 ton CO2 i produkuje 3,5 tony tlenu. To wystarcza dla 10 osób rocznie. Mimo to, w miastach wciąż wycina się stare drzewa. Prawdopodobnie odpowiedzialni za to urzędnicy nawet nie zdają sobie sprawy."

 • Kapitan Sowa

  Szkoda że ty nie pochłaniasz wiedzy i wstydu..widzę że przynajmniej na polityczne tematy przestałeś pisać bo tak filozof owaleś przed wyborami a teraz znów chciałeś uchodzić za krytyka obecnej władzy..zawsze w opozycji..tylko już nikt nie czyta twoich mądrości..

 • BoŻena

  Głosowałem na begra żeby nie było wycinek. I co kolejne kłamstwa? Czuje się oszukana!!!

 • zefel

  Może ktoś z magistratu wskaże gdzie na ulicy Stawowej korzenie drzew niszczą nawierzchnię, bo jeżdżę tą drogą codziennie i jakoś nie zauważyłem i dlaczego nikt nie wycina uschniętych drzew przy chodniku wzdłuż lasku na ulicy Jodłowej. Zaznaczam, że chodzi mi o całkowicie obumarłe drzewa.

 • anna

  czytajcie ze zrozumieniem !!!!

 • Ciekawa

  A tak co do sadzenia drzew, to posadzili jakieś już na ul Polnej koło placu zabaw? Bo ponoć mieli czas do końca grudnia 2018

 • Wacek

  Nie mam dostatecznej wiedzy by ocenić zasadność tej wycinki ale mam dostateczną wiedzę żeby ocenić wartość pozyskiwanego z wycinki drewna. Mając na uwadze fakt, że w ostatnim czasie bardzo ochoczo wycinane są dorodne drzewa, mam pytania: komu i za ile drewno to jest sprzedawane? Ile pieniędzy wpłynęło do kasy miasta ze sprzedaży drewna?

 • Marek .

  Skoro wyciąć trzeba to ciekawe czy byłby jakiś problem i w zamian posadzić na terenie miasta te 27 drzew w bardziej bezpiecznym miejscu i mniej uciążliwym dla ludzi i otoczenia , ilość "tlenu" w mieście by się zgadzała chociaż obstawiam że posadzono by młode drzewa a tu są wielkie i stare pewnie produkują więcej tlenu niż młode .

 • Marcin

  No nie wiem czy to ważna ale w artykule jest napisane "W zamian planuje się posadzić także 27 drzew w gatunku: platan klonolistny - zapowiada Katarzyna Tomczyk, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Świętochłowice"Więc wnioskuje z tego że posadzą nowe drzewka no chyba że sie myle.Prośba czytajcie najpierw artykuł a potem komentujcie, a nie komentujecie po przeczytaniu tytułu

 • voytek8l

  Wnioskujesz źle. Jest napisane "planuje się" a nie że się posadzi. Planować można wszystko a z wykonaniem jest jak jest.Pamiętaj, żyjemy w Świętochłowicach zbegerowanych AD 2019

 • Marek .

  Marcin i voytek8l , obydwaj macie rację , a artykuł przeczytałem do końca , i wiadomo że jeśli się u nas coś planują to różnie z tym bywa . Tak że spokojnie oby tylko obietnicy dotrzymano .

 • Marcin

  A faktycznie macie racje Ale ja jestem optymistą i myśle że posadzą te drzewa Marek a ciebie jak uaziłem to sorki Pozdro

 • leopold

  Oczywiście zamiast przycinać i konserwować drzewa lepiej wyciąć te 60-70 letnie drzewa. Ale dla zatkania wrażych mord jest już komunikat ,że zasadzimy nowe. Ilu z nas dożyje aby te drzewa dały przyrodniczy efekt jak te wycięte??? Ostatnimi laty w okolicy Sudeckiej i Stawowej wycięto dobrze ponad tysiąc drzew , drzew dużych i dorodnych , cięć dokonywano w okresie lęgowym ptaków , ale kogo to obchodzi. Nasze polskie mordy krzyczą do biednych biednych ludzi zamieszkujących Amerykę Południową i Afrykę aby nie wycinali drzew na opał i nie palili ognisk do gotowania strawy bo to zagraża ekosystemowi ziemi. Amy??? Nam jak rzekł jeden partyjny kretyn jakiś bóg dał podobno ziemię abyśmy ją ujarzmili- nam wolno ciąć , rżnąć,palić, osuszać , zabijać bo my jesteśmy ludem bożym. Nawet niejaki Duda doktor praw uważa,że fanaberią idiotów jest oszczędność energii i dbanie o ekologię i inne bzdety. A wracając do nieszczęsnych drzew , które już zapewne skazano skazano na śmierć w myśl zasady (dajcie mi drzewo , a znajdę 100 powodów aby je utrupić" ja apeluję do władz miasta aby dla jasności sytuacji podać ile wycięto drzew : Sudecka, Stawowa, Bytomska , Hugon, Ajska i wiele innych miejsc , a ile w to miejsce posadzono.Jaki jest bilans naszych działań?? Podobno mamy wydział ekologii i co on na to??? W latach 60 ubiegłego wieku głupia komuna obsadziła drzewami olbrzymie obszary nieużytków naszego miasta i my tę komunistyczną "głupotę" teraz wytniemy do zera???

 • zefel

  W zupełności rozumiem wycinkę tych drzew, zwłaszcza topoli, jednakże jaki sens ma sadzenie nowych drzew w tym samym miejscu, czy ich korzenie nie będą niszczyć drogi. Może należałoby je posadzić w trochę innym miejscu.

 • Świętochłowicka50

  No przecież pan Beger był zawsze przeciw wycince pamiętam te marsze pod urząd w obronie drzew...jak wiatr zawieje

 • xxx

  był przeciwko wycięciu Lasu Hugona, nie przeciw drzewom zagrażającym, jak to jest na stawowej

 • Krist

  Jakiego lasu ćwoku?

 • Ala

  O nazwał siebie po imieniu.

 • leon

  Lasu Hugona pajacu

 • Robertt

  To przytnijcie jeszcze trawy i krzewy w całym mieście

12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również