Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Na żywo: budżetowa sesja Rady Miasta

 • Dodano: 2019-12-23 06:45, aktualizacja: 2019-12-23 09:31

Dziś o godzinie 9:00 ma się rozpocząć budżetowa sesja Rady Miasta. W zaplanowanym porządku obrad znajdują się między innymi dwie uchwały - podjęcie uchwały w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Świętochłowice na lata 2020 – 2038 oraz rozpatrzenie i podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia budżetu Miasta Świętochłowice na 2020 rok.

Sytuacja finansowa miasta wciąż jest trudna, a miniony pokazał, że spór o kształt miejskich finansów nadal jest bardzo intensywny. Warto też przypomnieć, że w ubiegłym tygodniu Regionalna Izba Obrachunkowa negatywnie zaopiniowała uchwałę budżetową, która dzisiaj będzie poddana pod głosowanie. Ponadto wciąż nie jest ostatecznie rozstrzygnięta kwestia zaproponowanego przez prezydenta Świętochłowic Daniela Begera programu naprawczego, który został przez radnych przegłosowany w maju, a którego sposób przeforsowania również RIO zakwestionowała.

Dzisiejsza sesja jest też znakomitą okazją dla radnych aby podsumować miniony rok, więc prawdopodobnie szykuje się burzliwa dyskusja.


 

 


Zobacz także

Komentarze (10)    dodaj komentarz »

 • Wyborca sprawiedliwy

  Czytam sobie dziennie te różne portale na F.B i takiego g..na jakie się tam wylewa to jeszcze nie widziałem! A prym wiedzie osoba zatrudniona przez prezydenta miasta,skoro tak to ma wyglądać to jestem za tym aby w trybie natychmiastowym wprowadzić komisarza do miasta. Wprowadzić go zanim komuś stanie się krzywda! Skoro nie ma chętnych aby to zakończyć to może skompromitowane pisiory w tym mieście wreszcie kiwną palcem i podejmą jakieś działania.

  • Wyborca sprawiedliwy
   2019-12-28 10:26
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • krist

  ważne że p.Adam J . się znalazł i już nie pije

 • mieszkaniec

  Tylko ja wyłapałem, że prezydent przyznał się na sesji do ustawiania konkursów, pani która wygrała konkurs do MDK jak prezydent zaznaczył, tym razem normalnie, mistrz intelektu, teraz się nawet wyprzeć nie może, że nie wiedział.

 • długi

  Dzięki tej skardze wiem jak składać skargi, aby były uznane za zasadne. Fajne doświadczenie, ładnie można skonstruować wniosek.

 • czytelnik

  Jak widzę i czytam te portale kolesi o wątpliwej reputacji to aż nadziwić się nie mogę że pan Zbigniew postanowił też popływać w tym gó...e. To jest akt desperacji czy objaw chwilowej głupoty?

 • Blondyn

  Drogi czytelniku."Pan Zbyszek" jest tylko i wyłącznie karierowiczów i ta ekipa jest jedyną, z którą mógł tak wypłynąć. Z każdą inną jedynie płynął.Wiem nie dziwi nic.A tak na przyszłość, to warto jest PRZED wyborami zainteresować się kandydatem,kim jest gdzie pracował,co ludzie o nim wiedzą, potem mniej dziwi....

 • lucyfer

  Tak jak przypuszczałem odpowiedzi na pytania zadane na poprzedniej sesji nie usłyszymy.Gra na zwłokę!

 • Liść dębu

  To całe towarzystwo nawet punktualnie nie potrafi się zebrać do kupy.

 • mieszkaniec

  To całe towarzystwo to totalna kompromitacja. Cała Polska z was się śmieje przyjaźni wy złodzieje.

 • długi

  Z czego wynagrodzenia pobierają jak kasa pusta ?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.