Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Namalowali wulgarne napisy na elewacji budynku świętochłowickiej szkoły

 • Dodano: 2020-06-16 06:45, aktualizacja: 2020-06-16 07:11

Kryminalni ze Świętochłowic zatrzymali dwóch wandali, którzy farbami w sprayu namalowali wulgarne napisy na elewacji budynku świętochłowickiej szkoły. Dwaj mieszkańcy miasta usłyszeli już zarzut. Grozi im do 5 lat za kratami. Jednak kara może być dotkliwsza, ponieważ dopuścili się przestępstwa o charakterze chuligańskim. Dodatkowo młodszy z nich odpowie za uprawę konopi indyjskich.

O dalszym losie mężczyzn zdecyduje teraz sąd

Śledczy ze Świętochłowic prowadzili dochodzenie w sprawie uszkodzenia elewacji jednej ze szkół na terenie Świętochłowic. Do zdarzeń doszło na początku minionego tygodnia. Z ustaleń śledczych wynika, że nieznani mężczyźni, zniszczyli ściany budynku, malując na nich wulgarne napisy sprejem. Straty wynikłe z dewastacji wyniosły 6 tys. zł. Wnikliwa praca śledczych przyczyniła się do ustalenia danych i wizerunku sprawców i tym samym rozpoczęcia ich poszukiwania. Okazali się nimi 18-letni świętochłowiczanin i jego o rok starszy kolega. W środę wandale wpadli w ręce kryminalnych. Zaskoczeni takim obrotem sprawy mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do miejscowej komendy policji. Ponadto w trakcie przeszukania w mieszkaniu 18-latka stróże prawa ujawnili domową uprawę marihuany. Młody plantator hodował w 4 doniczkach krzewy zakazanej rośliny. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie obu wandalom zarzutu zniszczenia mienia. Ponadto młodszy mężczyzna usłyszał zarzut prowadzenia uprawy krzewów konopi indyjskich. Grozi im do 5 lat więzienia. Jednak przestępstwo, którego się dopuścili, zakwalifikowano jako czyn o charakterze chuligańskim, w związku z czym grozi im surowsza kara. O dalszym losie „graficiarzy” zadecyduje sąd. 

ZOBACZ NAGRANIE

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • Ula

  Patola rozwija się w Świonach błyskawicznie.Teraz ich wsadzić do beczek z farbą

 • Myślę

  Zamiast ich karmić i utrzymywać latami w więzieniu za naszą ciężko zarobioną kasę, należy wysłać na prace społeczne, najlepiej w firmie remontowej i płacić 1000 zł brutto za 168 godz roboty na miesiąc. Tak jak na stażu!

 • miejscowy

  Prace społeczne przy usuwaniu wszelkich napisów graficiarskich z budynków w mieście,pod dozorem POLICJI.

 • tak

  i lać pałą na dokładkę

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.