Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Narkotyki i dopalacze zabijają - Prelekcja z młodzieżą w Zespole Edukacji Wspomagającej

 • Dodano: 2019-11-15 08:45, aktualizacja: 2019-11-15 08:58

W świętochłowickim Zespole Edukacji Wspomagającej odbyła się prelekcja dla młodzieży dotycząca problematyki „uzależnień” w ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”.

Mundurowa miejscowej komendy opowiadała młodzieży jak szkodliwe i niebezpieczne są środki psychoaktywne.

W spotkaniu udział wzięli uczniowie pierwszej klasy Szkoły Branżowej 

W Zespole Edukacji Wspomagającej w Świętochłowicach uczniowie pierwszej klasy Szkoły Branżowej mieli szansę poznać bliżej tematykę problematyki zażywania środków psychoaktywnych. Głównym tematem spotkania były „uzależnienia” w myśl kampanii MSWiA „Narkotyki i dopalacze zabijają” Poruszona została również problematyka negatywnych konsekwencji ich zażywania. Podczas wykładu wyemitowano spot promujący kampanię, którego celem jest przekazanie słuchaczom jak szkodliwe i niebezpieczne są środki psychoaktywne. Młodzież z dużym zaangażowaniem uczestniczyła w spotkaniu. Wszyscy chętnie wzięli udział w ćwiczeniach z wykorzystaniem alko i narko-gogli, które imitują świat widziany oczami osoby po zażyciu narkotyków/dopalaczy lub alkoholu. Na koniec uczniom wręczono broszury informacyjne z hasłem kampanii „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”.

Zobacz także

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • mieszkaniec

  Po pewnym radnym widać, że takie prelekcje powinny być prowadzone w UM, zresztą swąd niestrawionego alkoholu to standard, a w oczy patrzeć co biorą w urzędzie to już strach, zresztą widać ile im płacą, że muszą dopalacze zażywać, tak było by ich stać na wykupienie recepty.

 • swietochlowiczanin

  ja nie wiem, gdzie?

 • Ikar

  Każdy dobrze wie gdzie w Świętochłowicach sprzedawane są dopalacze i nikt z tym nic nie robi.Może dlatego że świętochłowicka policja siedzi po uczy w g....e.Trzymają z przestępcami i nie ma na nich bata?

 • mieszkaniec

  Ikar jak wiesz gdzie to to zgłoś a nie pisz głupot..jak czytam takie wpisy to tracę wiarę w ludzi..oj przydał by się bat Ikarku..oj przydał..

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.