Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Nie bądź obojętny na los bezdomnych. Policjanci z Świętochłowic apelują - zadzwoń!

  • Dodano: 2019-01-30 09:45

Za oknem mroźny śnieg, a temperatura już w ciągu dnia spada poniżej zera. Taka sytuacja może być ogromnym zagrożeniem dla osób bezdomnych, którzy niejednokrotnie szukają schronienia w opustoszałych budynkach, często bardzo niebezpiecznych.

Nie bądź obojętny! Reaguj!

Nie bądźmy obojętni i alarmujmy za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu.

Każdego roku w okresie zimowym, kiedy w naszym kraju następuje ochłodzenie, zwłaszcza w nocy, gdy niejednokrotnie temperatura spada poniżej zera, policjanci zwracają się do wszystkich z apelem, aby nie być obojętnym na krzywdę. Niska temperatura jest szczególnym zagrożeniem dla bezdomnych. Osoby te szukają schronienia w miejscach, które nie są w stanie zapewnić im odpowiedniej ochrony przed wychłodzeniem. Są to częstokroć miejsca bardzo niebezpieczne, takie jak pustostany i budynki przeznaczone do rozbiórki. Świętochłowiccy policjanci zwiększają czujność, kontrolując miejsca w których mogą znajdować się osoby bezdomne.

W Województwie Śląskim działa specjalna infolinia

Przypominamy, że co roku od 1 listopada do 31 marca działa specjalna, całodobowa infolinia, obejmująca teren całego województwa śląskiego, gdzie pod numerem telefonu 987 można uzyskać informację o możliwości pomocy dla osób bezdomnych. Informacje na temat pomocy bezdomnym można także znaleźć na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Pamiętajmy, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszej pomocy. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112, 997 lub 986, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie.

Informację o osobach bezdomnych potrzebujących pomocy, można także przekazywać za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W tym celu prosimy o wybranie kategorii zgłoszenia o nazwie "Bezdomność". (Przypominamy, że strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997).

Nie bądź obojętny na los bezdomnych. Policjanci z Świętochłowic apelują - zadzwoń!

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.