Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Nie przechodź przez torowiska w miejscach do tego nie przeznaczonych

  • Dodano: 2019-07-08 09:15

Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach kolejny raz apeluje by nie przechodzić przez torowisko w miejscach do tego nie przeznaczonych.

Mimo, iż policjanci cały czas walczą z brakiem odpowiedzialności wśród niektórych mieszkańców miasta, wciąż legitymowane są osoby podejmujące to ryzyko.

Świętochłowiccy policjanci przypominają, że przechodzenie przez tory w miejscach do tego nieprzeznaczonych, a nawet poruszanie się po nasypie kolejowym jest nie tylko bardzo niebezpieczne, ale i zabronione przepisami. Za to wykroczenie grozi nawet 500 zł grzywny. Korzystanie z dzikich przejść "na skróty", jest wysoce ryzykowne. Każdego roku w całej Polsce w wypadkach kolejowych ginie kilkaset osób. Apelujemy o rozwagę, a także o reagowanie gdy ktoś porusza się po torowiskach. Mowa w szczególności o dzieciach, które nie zawsze zdają sobie sprawę z konsekwencji. Pamiętajmy, że najważniejsze jest nasze bezpieczeństwo. Kilka zaoszczędzonych minut może kosztować nas życie.

Zobacz także

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • Ktoś

    Ostatnio zwróciłem uwagę dzieciom (ok. 10-11 lat), które siedziały na jednym z filarów mostu przy ul. Metalowców. Jedna z dziewczynek chwyciła się barierki jednego z przęseł mostu i wisiała bez podparcia nad chodnikiem. Ja i jeden z przechodniów zwróciliśmy im uwagę, ale nic sobie z tego nie robili, bo gdy tylko się oddaliłem, widziałem, jak jeden z tych chłopców przeskakuje z mostu na most (są tam trzy i pomiędzy nimi jest przerwa). Pytam, gdzie są rodzice?

  • Ślonzok Świony

    Matka z łojcym bydom 24 na doba łazić po placu za 11 letnim bajtlem. Jo wracoł w tym wieku ze szkoł piechty 20 minut do dom, mogłech robić byle co w sumie, bo jak rozumia rodzic mioł przyłazić po mie i za raczka abo 3 metry za mnom ciś coby dać pozór bych czegoś niy nazgobioł. Tekst kaj som rodzice je tak debilny, ze sie gafceć na to niy do. Jak matka je w doma i sie pódzie wysikać, a bajtel 11 letni we tym czasie zrobi na zlosc i dotknie w kuchni ciepłego gorka milo, ze mama godała dej pozór, bo gorkie, bo sie warzy łobiod to tyż bydzie kaj rodzice? My za bajtla skokali po chlywikach, garażach, na stromy włazili. Dzisioj knipsnij fotka co bajtle ze chlywików skokajom to by larmo na cołki internet było, że kaj rodzice.. Zwróciłaś uwaga jako osoba madrzejszo i bardzi roztropno, ale skad sie czepiać jakichs tam rodziców abo udowodnijcie, że nigdy w zyciu żeście niy przeleźli 3 metry obok pasów, wymusili lekko pierwszeństwo, staneli w 20% na pasach przesuwajac sie w korku badz zaparkowali na chwila kajś na chodniku i utrudnili przejscie pieszym by pobiec do apteki, bankomatu, kajkolwiek. Kozdy poradzi yno zwracać uwaga inkszym, ale chciolbych tak umiec przeswietlić zycie tych idealnych. Pyrsk

  • Tj

    Na piwie.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.