Wiadomości z Świętochłowic

Niechroniony, ale bezpieczny - świętochłowicka drogówka podsumowuje działania

  • Dodano: 2020-12-02 06:45, aktualizacja: 2020-12-02 07:01

Świętochłowicka drogówka podsumowała wczorajsze działania „Niechroniony, ale bezpieczny”. Pomimo iż nadrzędnym celem akcji jest troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, policjanci zwracali uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Stróże prawa ujawnili ponad 30 wykroczeń. Kierujący najczęściej popełniali wykroczenie polegające na przekraczaniu dopuszczalnej prędkości w obrębie przejść dla pieszych.

W poniedziałek od rana policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach przeprowadzili działania o nazwie „Niechroniony, ale bezpieczny”. Nadrzędnym celem działań było egzekwowanie przestrzegania przepisów mających ś cisły związek z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Mimo to policjanci zwracali uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem. Piesi stanowią szczególnie zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego, dlatego też stróże prawa podczas wczorajszej akcji szczególnie zwracali uwagę na zachowania kierujących samochodami wobec użytkowników rowerów i pieszych. Mundurowi świętochłowickiej drogówki nadzorem objęli miejsca, w których ryzyko wystąpienia niepożądanych zdarzeń drogowych jest największe. W działaniach wzięło udział 10 policjantów. Ujawnili oni łącznie ponad 30 wykroczeń. Kierujący najczęściej popełniali wykroczenie polegające na przekraczaniu dopuszczalnej prędkości w obrębie przejść dla pieszych. Nałożono 12 mandatów karnych.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Pieszy

    A gdzie Ci piesi? na zdjęciu jedyne ci widać to że trwa polowanie na kierowców „pędzących” 50 kmh na 40 którzy są zagrożeniem dla tych tłumów pieszych

  • Sztywna noga

    Piesi na dołku, bo nie chcieli przyjąć mandatu za wykroczenie wymyślone przez milicjanta, jak np przechodzenie w rejonie skrzyżowania bez pasów, które jest legalne, a jednocześnie milicja próbuje ciągle wciskać mandaty za to.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również