Wiadomości z Świętochłowic

Niechroniony, ale bezpieczny - świętochłowicka drogówka podsumowuje działania

  • Dodano: 2020-12-02 06:45, aktualizacja: 2020-12-02 07:01

Świętochłowicka drogówka podsumowała wczorajsze działania „Niechroniony, ale bezpieczny”. Pomimo iż nadrzędnym celem akcji jest troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, policjanci zwracali uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Stróże prawa ujawnili ponad 30 wykroczeń. Kierujący najczęściej popełniali wykroczenie polegające na przekraczaniu dopuszczalnej prędkości w obrębie przejść dla pieszych.

W poniedziałek od rana policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach przeprowadzili działania o nazwie „Niechroniony, ale bezpieczny”. Nadrzędnym celem działań było egzekwowanie przestrzegania przepisów mających ś cisły związek z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Mimo to policjanci zwracali uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem. Piesi stanowią szczególnie zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego, dlatego też stróże prawa podczas wczorajszej akcji szczególnie zwracali uwagę na zachowania kierujących samochodami wobec użytkowników rowerów i pieszych. Mundurowi świętochłowickiej drogówki nadzorem objęli miejsca, w których ryzyko wystąpienia niepożądanych zdarzeń drogowych jest największe. W działaniach wzięło udział 10 policjantów. Ujawnili oni łącznie ponad 30 wykroczeń. Kierujący najczęściej popełniali wykroczenie polegające na przekraczaniu dopuszczalnej prędkości w obrębie przejść dla pieszych. Nałożono 12 mandatów karnych.

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Pieszy

    A gdzie Ci piesi? na zdjęciu jedyne ci widać to że trwa polowanie na kierowców „pędzących” 50 kmh na 40 którzy są zagrożeniem dla tych tłumów pieszych

  • Sztywna noga

    Piesi na dołku, bo nie chcieli przyjąć mandatu za wykroczenie wymyślone przez milicjanta, jak np przechodzenie w rejonie skrzyżowania bez pasów, które jest legalne, a jednocześnie milicja próbuje ciągle wciskać mandaty za to.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.