Wiadomości z Świętochłowic

Nieczystości ciekłe - miasto może skontrolować umowy

  • Dodano: 2023-05-25 06:15, aktualizacja: 2023-05-25 06:27

W związku ze zmianą ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach Wydział Ekologii i Gospodarki Odpadami informuje, że zgodnie z art. 6 ust 1 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tj. Dz. U. z 2022 r. poz. 2519) właściciele nieruchomości, którzy pozbywają się z terenu nieruchomości nieczystości ciekłych, są obowiązani w razie kontroli do udokumentowania w formie umowy korzystania z usług przedsiębiorcy posiadającego zezwolenie na prowadzenie działalności w zakresie opóźniania zbiorników bezodpływowych lub osadników w instalacjach przydomowych oczyszczalni ścieków i transportu nieczystości ciekłych.

Zgodnie z art. 6 ust. 5a ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tj. Dz. U. z 2022 r. poz. 2519) wójt, burmistrz lub prezydent miasta kontroluje: posiadanie umów na pozbywanie się z nieruchomości nieczystości ciekłych oraz dowody uiszczenia opłat za usługę.

Komentarze (2)    dodaj »

  • zefel

    Tyle władze miasta robią szumu wokół ekologii i likwidacji pieców na siłę uszczęśliwiając mieszkańców podłączaniem do sieci CO a tym czasem spółka miejska zatruwa środowisko opryskując miasto herbicydami oraz używając dmuchaw do "zamiatania" chodników emituje do atmosfery ogromne ilości spalin nie wspominając już o hałasie.

  • dziadek K.

    zefel niy jesteś ty smerf maruda? hahaha

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również