Wiadomości z Świętochłowic

Nielegalny salon gier rozbity przez świętochłowickich kryminalnych

 • Dodano: 2021-04-27 06:15, aktualizacja: 2021-04-27 06:27

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą ze świętochłowickiej komendy zlikwidowali kolejny nielegalny salon gier.

Wspólnie z funkcjonariuszami śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej, zabezpieczyli trzy automaty do gier hazardowych.

Za naruszenie przepisów ustawy karno-skarbowej grozi wysoka grzywna i kara nawet 3 lat więzienia

Policjanci ze świętochłowickiej komendy, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej uzyskali informację, że w jednym z lokali znajdujących się na ulicy Łagiewnickiej mogą znajdować się automaty do gier hazardowych bez wymaganej koncesji. W piątek kryminalni wkroczyli do punktu, w którym podejrzewali, że znajdują się nielegalne urządzenia. I tym razem się nie pomylili. W lokalu znaleźli 3 maszyny. Na miejsce wezwano funkcjonariuszy śląskiej KAS, którzy przeprowadzili tzw. gry kontrolne, podczas których niezbicie wykazali, że są to automaty służące do prowadzenia gier hazardowych. Maszyny trafiły do magazynów śląskiej Służby Celno-Skarbowej. Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier. Za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji, lub bez zezwolenia grozi odpowiedzialność karna – wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie.

Komentarze (5)    dodaj komentarz »

 • Śliwiński

  Ten tekst to już na kopiuj wklej,ino ulica i liczba automatów sie zmienio

 • Tak jest

  Zrobić z tym porządek raz a dobrze. Nakładać kary na właściciela budynku! Pobierając czynsz czerpie korzyści z nielegalnego hazardu czyli jest w grupie przestępczej. Proste jak budowa cepa. Nikt by im nie wynajął pomieszczeń i problem z głowy.

 • Pytam

  Uzasadnij proszę dlaczego Ci to przeszkadzam?

 • Tak jest

  Uzasadnij proszę dlaczego Ci to NIE przeszkadza. Czyżby człowiek z "branży"? Reszta normalnego społeczeństwa chce się tego pozbyć z naszych ulic. Bronią tego g... tylko Ci co czerpią z tego korzyści. Wszystko w tym temacie.

 • Śliwiński

  Skoro hazard jest w Polsce nielegalny to jakim cudem działają salony gier przy Lotto? Bo państwo ma z tego korzyści! Równie dobrze mogło by mieć korzyści z tych punktów i wszyscy byli by zadowoleni.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.