Wiadomości z Świętochłowic

Nielegalny salon gier rozbity przez świętochłowickich kryminalnych

 • Dodano: 2021-04-27 06:15, aktualizacja: 2021-04-27 06:27

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą ze świętochłowickiej komendy zlikwidowali kolejny nielegalny salon gier.

Wspólnie z funkcjonariuszami śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej, zabezpieczyli trzy automaty do gier hazardowych.

Za naruszenie przepisów ustawy karno-skarbowej grozi wysoka grzywna i kara nawet 3 lat więzienia

Policjanci ze świętochłowickiej komendy, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej uzyskali informację, że w jednym z lokali znajdujących się na ulicy Łagiewnickiej mogą znajdować się automaty do gier hazardowych bez wymaganej koncesji. W piątek kryminalni wkroczyli do punktu, w którym podejrzewali, że znajdują się nielegalne urządzenia. I tym razem się nie pomylili. W lokalu znaleźli 3 maszyny. Na miejsce wezwano funkcjonariuszy śląskiej KAS, którzy przeprowadzili tzw. gry kontrolne, podczas których niezbicie wykazali, że są to automaty służące do prowadzenia gier hazardowych. Maszyny trafiły do magazynów śląskiej Służby Celno-Skarbowej. Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier. Za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji, lub bez zezwolenia grozi odpowiedzialność karna – wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie.

Komentarze (5)    dodaj »

 • Śliwiński

  Ten tekst to już na kopiuj wklej,ino ulica i liczba automatów sie zmienio

 • Tak jest

  Zrobić z tym porządek raz a dobrze. Nakładać kary na właściciela budynku! Pobierając czynsz czerpie korzyści z nielegalnego hazardu czyli jest w grupie przestępczej. Proste jak budowa cepa. Nikt by im nie wynajął pomieszczeń i problem z głowy.

 • Pytam

  Uzasadnij proszę dlaczego Ci to przeszkadzam?

 • Tak jest

  Uzasadnij proszę dlaczego Ci to NIE przeszkadza. Czyżby człowiek z "branży"? Reszta normalnego społeczeństwa chce się tego pozbyć z naszych ulic. Bronią tego g... tylko Ci co czerpią z tego korzyści. Wszystko w tym temacie.

 • Śliwiński

  Skoro hazard jest w Polsce nielegalny to jakim cudem działają salony gier przy Lotto? Bo państwo ma z tego korzyści! Równie dobrze mogło by mieć korzyści z tych punktów i wszyscy byli by zadowoleni.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również