Wiadomości z Świętochłowic

Niskie temperatury w świętochłowickich szkołach. Jak było naprawdę?

 • Dodano: 2024-01-18 13:30

Chociaż rekordowo niskie temperatury są już za nami, to o chłodzie panującym w świętochłowickich placówkach oświatowych jest wciąż głośno. Na temat tego, czy w szkołach faktycznie było wyjątkowo chłodno, wypowiedział się Daniel Beger.

Prezydent miasta wyjaśnia

W ubiegłym tygodniu zrobiło się głośno na temat panującego w świętochłowickich szkołach chłodu. W Internecie przekazywane były informacje o tym, jak duża jest skala problemu. Czy aby na pewno tak było? Prezydent Świętochłowic przedstawił kilka faktów. Według Daniela Begera prawdą jest to, że tydzień, który już jest za nami, był wyjątkowo chłodny, jednak straż miejska i służby miejskie robiły wszystko, aby pomóc mieszkańcom. Wspomniał także o tym, że nie wszystkie urządzenia grzewcze (w tym piec w Szkole Podstawowej nr 3) poradziły sobie z wyzwaniem. Prezydent zachęcił również do przeczytania artykułu Dziennika Zachodniego, który bliżej przyjrzał się sytuacji.

– Na dzień dzisiejszy piec został naprawiony, mrozy odpuściły, a oskarżenia opozycjonistów się wzmagają. Zachęcam Was do poniższego artykułu Dziennika Zachodniego, jak to jest, gdy pojedzie się na miejsce i sprawdzi, a nie szuka sensacji i afery w oparciu o internetowe plotki – przekazał Daniel Beger w mediach społecznościowych.

Jak informował Dziennik Zachodni, awaria kotła gazowego w Szkole Podstawowej nr 3 została sprawnie usunięta, a w czasie, gdy kocioł był niesprawny, lekcje w placówce zostały początkowo zawieszone, a następnie odwołane. Dziennik Zachodni odniósł się także do temperatur panujących w szkołach. Po udaniu się do poszczególnych placówek z termometrem i wykonaniu pomiaru temperatury okazało się, że w szkołach wcale nie jest tak zimno, jak w przekazywanych plotkach. Najniższy wynik wskazał termometr w Szkole Podstawowej nr 3. Temperatura w dniu pomiaru wynosiła 18 stopni Celsjusza, jednak jak podkreśla autor tekstu, mogło to być związane z tym, że w placówce wystąpiła wcześniej awaria kotła i mury budynku nie zdążyły się jeszcze nagrzać. W pozostałych szkołach wyniki wahały się od 19 do 23 stopni Celsjusza. Pomiary zostały wykonane 16 stycznia.

Warto jednak zauważyć, że podczas wykonywania pomiarów tegoroczne rekordowo niskie temperatury były już za nami.

Komentarze (4)    dodaj »

 • Mieszkaniec

  Sztuczna afera, bo w jednej szkole była awaria. Czego jeszcze trole nie wymyślą, by zaistniec.

 • Niemors

  Ważne, że prezydent Beger ma ciepło.

 • Rodzic

  Awarie wszędzie się zdarzają więc rodzice powinni podejść do tematu z rozsądkiem a nie pretensjami

 • Kasia Kasia

  Jak była awaria to i jest zimo , przecież jak piec nie działa to i temperatura spada . A przy tym jest tez koszt który rodzice poniosą . Z portfela parę dobrych zł idzie do apteki na leki .

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również