Wiadomości z Świętochłowic

Nowy inwestor w Świętochłowicach - Laboratoria Medyczne badaj.to

 • Dodano: 2021-01-21 08:15, aktualizacja: 2021-01-21 07:03

Prezydent Miasta Świętochłowice – Daniel Beger oraz Prezes Zarządu spółki Laboratoria Medyczne badaj.to – Łukasz Pawlik, podpisali list intencyjny w sprawie zawiązania współpracy, zmierzającej do budowy na terenie miasta głównej siedziby firmy.

Jeszcze w tym roku, tuż obok Wież KWK Polska, powstanie także Centralne Laboratorium Analityczne oraz pięć pracowni specjalistycznych.

Planowane jest również otwarcie Laboratorium Genetycznego

Grupa Laboratoriów Medycznych badaj.to posiada sieć prawie 100 punktów pobrań. Pod marką Śląskie Laboratoria Analityczne firma działa w województwie: śląskim, małopolskim oraz opolskim, zatrudniając obecnie około 350 pracowników, w tym: doświadczonych diagnostów laboratoryjnych, techników analityki medycznej, osoby pracujące na punktach pobrań krwi (pielęgniarki, ratowników medycznych), kurierów oraz pracowników biurowo-administracyjnych (Kadry, Księgowość, Dział ISO, Rejestracja, Dział Sprzedaży i Marketingu, Dział Logistyki, Call Center, Dział Sekcji Punktów Pobrań, BHP, Magazyn).

Cieszę się, że po wielu miesiącach konsultacji i rozmów, zarząd spółki zdecydował się zbudować główną siedzibę swojej firmy właśnie w Świętochłowicach – podkreśla Daniel Beger, Prezydent Miasta Świętochłowice. – To wyjątkowy moment. Właśnie pojawił się inwestor, który poprzez rozwój własnego biznesu zaproponuje wiele ambitnych miejsc pracy dla mieszkańców naszego miasta.

W Świętochłowicach powstaje główna siedziba zarządu firmy

Do nowo powstającego budynku przeniesione zostanie także Centralne Laboratorium Analityczne (Pracownia Biochemii i Hematologii), oraz pracownie specjalistyczne: Autoimmunologii, Serologii, Parazytologii, Pracownia Mikrobiologiczna oraz Laboratorium Weterynaryjne. Planowane jest także otwarcie Laboratorium Genetycznego. Dbając o wygodę przyszłych Klientów, w pomieszczeniach firmy w Świętochłowicach powstanie również komfortowo wykończony punkt pobrań.

Prowadząc rozmowy z przedstawicielami władz Świętochłowic, od samego początku mogliśmy liczyć na pełen profesjonalizm i pomocną rękę skierowaną do nas, jako inwestorów – zaznacza Łukasz Pawlik, Prezes Zarządy badaj.to Sp. z o.o. – Budowa siedziby naszej firmy będzie realizowana za pomocą nowoczesnych technologii, dlatego planujemy zakończyć prace wraz z końcem tego roku.

Komentarze (17)    dodaj »

 • czekolada

  Adrian podaj jaki udział w referendum miała ekipa sonia,świerk ?

 • Tomek

  Bardzo dobrze, ale to dopiero "list intencyjny w sprawie zawiązania współpracy". Do realizacji jest więc dalekoooooo...

 • obserwator

  Ile to już było "poważnych inwestorów" za poprzednich prezydentów? I co? Jakoś do dzisiaj na Świony nie dotarli.

 • Andrzej

  Jak tak czytam te wszystkie komentarze to wiecznie wszyscy niezadowoleni. My, Polacy, uwielbiamy narzekać i to absolutnie na wszystko, co nas otacza. Na brak inwestycji albo jak są ale po co. Na rosnące ceny, pogodę, na rząd, na złośliwego sąsiada, nawet na ludzi nam bliskich, a niekiedy notorycznie narzekamy na samych siebie. Na pytanie: „Co słychać?” Polak niemal automatycznie odpowiada: „Ech, stara bieda...” i wzdycha. Szczytem optymizmu wydaje się wersja: „Jakoś leci...”. Narzekanie to nasza narodowa pasja. Uchodzimy za naród wiecznie niezadowolonych, zgorzkniałych cierpiętnikówZgodnie z badaniami, Polacy są jednym z najbardziej narzekających narodów. Więcej od nas marudzą tylko mieszkańcy Singapuru i wysp Wielkiej Brytanii. Brak uśmiechu na twarzy i serdeczności w głosie, czyli wiecznie niezadowolony Polak. Niestety pesymizm i narzekanie weszło nam w krewMożna z czystym sumieniem powiedzieć, że stało się to wręcz naszym sportem narodowym i absolutnie żadna inna nacja na świecie nie jest w stanie nam w tym dorównać – nikt nie wspiął się na takie wyżyny w narzekaniu jak my. Gdyby uczynić z narzekania sport olimpijski wszystkie stopnie podium zajęli by nasi reprezentanci, drużynowo również złoto mieli byśmy pewne.Uśmiechnijcie się i zobaczcie plusy dookoła siebie.

 • Świętochłowiczanin 81 lat

  Narzekamy ,bo cała władza nas robi w konia.Widzimy w innych państwach za zachodzie jak się mają a jak się my Polacy mamy,0 lat za murzynami.Jeżdzimy po świecie i możemy porównać jakie u nas niedbalstwo,a wszystko przez rządzących,bo oni tylko starają się o swoje zarobki i i zarabiają masę pieniędzy a my po 3 tys.zł za które nie da się wyżyć..Żeby kupić mieszkanie trzeba mieć 200 tys.zł???????? jest to normalne/Za komuny wpłaciłem kaucję i dostałem mieszkanie bez kłopotu a teraz???? nawet na czynsz nie stać .I c0 ???? nie mam narzekać.Za komuny było mi o wiele lepiej i szanowano przede wszystkich robotnika i chłopa,teraz tylko milionerów.Towaru owszem więcej niż w PRL ale nie mamy na to pieniędzy bo płace i emerytury są cienkie,nawet lekarstw nie da się wykupić.Jeszcze ten wirus,i z czego się cieszyć???

  • Świętochłowiczanin 81 lat
   2021-01-23 19:08
  • odpowiedz
 • Mieszkaniec

  Tu chodzi przede wszystkim o wybór miejsca OSiR Skałka to miejsce powinno być tylko i wyłącznie dla sportu i rekreacji a jako miejsce ma potencjał tylko szkoda że niknie w oczach. Co do narzekań trudno się nie zgodzić ale mówisz wszyscy? Eeee. Wczoraj na otodom znalazłem kolejną nową ofertę nieruchomości w Świętochłowicach na ul. Uroczysko i pomijając miejsce (hehe) to byłem przekonany że mnie nic nie powinno zaskoczyć a ty taka niespodzianka:999 166 zł :DDD7 486 zł/m2.I to wszystko z DTŚ na wyciągnięcie ręki :DI pytanie że taki kupujący może być niezadowolony? Chyba dlatego ze w tej/takiej cenie nie jest jeden pas DTŚ na własność.

 • Mieszkaniec

  Pomyliło mi się z miejscem i powstaniem kościoła. Bo w końcu tyle inwestycji się pojawia w Świętochłowicach że można się pogubić.

 • meloman

  Podziękować może trzeba temu radnemu mówiącemu inaczej co to nie chce na ośrodku sportu hali sportowej i tej wszystko łykającej Agnieszce

 • cielak

  Zawsze miło jest czytać o nowych inwestycjach w mieście.

 • Blondyn

  Czyli nikt ze Świon roboty ,no chyba źe....w ramach łapówki do zarządu, nie dostanie .Ilu ludzi na Świonach ma wyksztalcenie i kwalifikacje do pracy w badaniach genetycznych? Lepszy byłby PAN ANTTONI ,bo magazynier i wózków ych Ci u nas dostatek.A swoją drogą badania genetyczne? ??Może taki maly Wuhan zrobią z tych Świon

 • Bog Usia

  Żeby takie laboratorium działało potrzebna jest sprzątająca, rejestratorka, osoba pobierająca materiał, kurier, informatyk, technik, laborant.. więc dla chcącego ...

 • gość

  jak pisze, źe świony to robociarskie miasto to się ludzie burzą... ale muszę pocieszyć podobnych blondynowi. Są fachowcy od genetyki w tym mieście. ba! są też osoby, które kształcą laborantów analitycznych. tylko ci ludzie raczej nie będą zmieniać pracy bo ją już mają i już płacą u nas podatki. ja ciągle czekam na inwestora, a nie detalistę z prostą pracą dla niezbyt wyuczonych świętochłowiczan na taśmie. a miejscowemu małemu biznesowi da robotę choćby przy utrzymaniu ruchu.

 • zatroskana

  Jak słyszę czy czytam o tych magicznych ,,inwestorach" to mnie muli. Klękajcie narody bo idą ,,inwestory". Ale public relations, fotki, konferencje prasowe to podstawa dzisiejszych władz wszelakich. Wodę z mózgów można robić a ,,ciemny lud" kupuje (cyt. niejaki Jacek Kurski, czołowy PR-owiec PIS).

 • Ze Świon

  A na końcu i tak sie okaże, że zatrudniony ze Świętochłowic będzie może jeden albo wcale....Ale przynajmniej podatki będą płacić do kasy miasta.

 • zefel

  Bardzo cieszy mnie fakt, że w końcu pojawił się ktoś kto chce w naszym mieście zainwestować pieniądze, ale niech pan prezydent nie mydli mieszkańcom oczu wypowiedzią "Właśnie pojawił się inwestor, który poprzez rozwój własnego biznesu zaproponuje wiele ambitnych miejsc pracy dla mieszkańców naszego miasta." Po pierwsze w naszym mieście będzie główna siedziba zarządu firmy oraz przeniesione zostaną laboratoria - czyli na pewno wraz z obecnymi pracownikami, a po drugie ile miejsc pracy może utworzyć firma, która mając ok. 100 punktów pobrań, laboratoria oraz kurierów zatrudnia ok. 350 osób?a

 • gość

  punkty pobrań to inne przychodnie i nie mają nic wspólnego z sla, a kurierzy też niekoniecznie będą ich etatowymi pracownikami. najczęściej to osoby na samozatrudnieniu. ale i tak to wielki sukces jak na tego zarządzającego miastem.

 • AM

  Zefel weź sobie coś na uspokojenie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.