Wiadomości z Świętochłowic

O cyberzagrożeniach z świętochłowicką młodzieżą podczas zdalnej prelekcji

  • Dodano: 2021-04-27 06:15, aktualizacja: 2021-04-27 06:23

Zdalne prelekcje w „sieci” to już niemal codzienność dla świętochłowickich policjantów zajmujących się profilaktyką społeczną.

Epidemia koronawirusa ograniczyła możliwość prowadzenia bezpośrednich spotkań z młodzieżą, dlatego policjanci korzystają z dostępnych narzędzi, takich jak Internet. Tak tez było w czwartek podczas wirtualnej prelekcji o cyberzagrożeniach z uczniami klasy czwartej i piątej.

Epidemia koronawirusa ograniczyła możliwość prowadzenia bezpośrednich spotkań profilaktycznych. Młodzież swój obowiązek szkolny realizuje poprzez naukę w trybie online. Wszystko po to, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się Covid-19. Aby mieć kontakt z młodzieżą w tym trudnym dla nas wszystkich czasie oraz aby skutecznie realizować ustawowe zadania profilaktyczne, policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną regularnie prowadzą spotkania w sieci, wykorzystując do tego dostępne narzędzia i platformy. Tak też było w miniony czwartek. Mundurowa ze świętochłowickiej komendy spotkała się online z uczniami miejscowej Szkoły Podstawowej nr 3. Wirtualna prelekcja z uczniami klasy czwartej i piątej dotyczyła w głównej mierze cyberzagrożeniom. Poruszona została również tematyka nieodpowiednich zachowań podczas korzystania z Internetu oraz niewłaściwego zachowania w stosunku do nauczycieli. Mundurowi przypomnieli, że nauczyciel jest funkcjonariuszem publicznym tak samo, jak stróż prawa. Uczestnicy z dużym zaangażowaniem słuchali, rozmawiali i zadawali pytania prowadzącej. Policjantka w trakcie spotkania zachęcała młodzież do wyrażenia swoich poglądów również w formie plastycznej. Chętnych nie zabrakło, bowiem po zakończonym spotkaniu na ręce prowadzącej uczestnicy przekazali prace graficzne ukazujące ich wyobrażenie na temat Cyberprzemocy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.