Wiadomości z Świętochłowic

O cyberzagrożeniach z świętochłowicką młodzieżą podczas zdalnej prelekcji

  • Dodano: 2021-04-27 06:15, aktualizacja: 2021-04-27 06:23

Zdalne prelekcje w „sieci” to już niemal codzienność dla świętochłowickich policjantów zajmujących się profilaktyką społeczną.

Epidemia koronawirusa ograniczyła możliwość prowadzenia bezpośrednich spotkań z młodzieżą, dlatego policjanci korzystają z dostępnych narzędzi, takich jak Internet. Tak tez było w czwartek podczas wirtualnej prelekcji o cyberzagrożeniach z uczniami klasy czwartej i piątej.

Epidemia koronawirusa ograniczyła możliwość prowadzenia bezpośrednich spotkań profilaktycznych. Młodzież swój obowiązek szkolny realizuje poprzez naukę w trybie online. Wszystko po to, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się Covid-19. Aby mieć kontakt z młodzieżą w tym trudnym dla nas wszystkich czasie oraz aby skutecznie realizować ustawowe zadania profilaktyczne, policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną regularnie prowadzą spotkania w sieci, wykorzystując do tego dostępne narzędzia i platformy. Tak też było w miniony czwartek. Mundurowa ze świętochłowickiej komendy spotkała się online z uczniami miejscowej Szkoły Podstawowej nr 3. Wirtualna prelekcja z uczniami klasy czwartej i piątej dotyczyła w głównej mierze cyberzagrożeniom. Poruszona została również tematyka nieodpowiednich zachowań podczas korzystania z Internetu oraz niewłaściwego zachowania w stosunku do nauczycieli. Mundurowi przypomnieli, że nauczyciel jest funkcjonariuszem publicznym tak samo, jak stróż prawa. Uczestnicy z dużym zaangażowaniem słuchali, rozmawiali i zadawali pytania prowadzącej. Policjantka w trakcie spotkania zachęcała młodzież do wyrażenia swoich poglądów również w formie plastycznej. Chętnych nie zabrakło, bowiem po zakończonym spotkaniu na ręce prowadzącej uczestnicy przekazali prace graficzne ukazujące ich wyobrażenie na temat Cyberprzemocy.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.