Wiadomości z Świętochłowic

O mowie nienawiści w SP nr 19

 • Dodano: 2021-02-16 06:15, aktualizacja: 2021-02-16 06:18

W Szkole Podstawowej nr 19 w Świętochłowicach odbyła się prelekcja dla uczniów klas szóstych, dotycząca szeroko pojętej mowy nienawiści. O tym, skąd bierze się dyskryminacja oraz jak nie poddać się stereotypom opowiadał profilaktyk świętochłowickiej Komendy.

Uświadamianie młodzieży o źródłach problemu to jedno z kluczowych zadań policyjnych profilaktyków

Praca profilaktyczna to jeden z ustawowych obowiązków Policji. Mundurowi, realizując swoje codzienne obowiązki, przeprowadzają m.in. liczne spotkania w szkołach. Mają one na celu rozpowszechnianie, utrwalanie i zdobywanie wiedzy na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Tak było przed epidemią koronawirusa. Obecnie jednak sytuacja epidemiologiczna spowodowała wykluczenie bezpośrednich spotkać ze świętochłowickimi dziećmi. Placówki oświatowe zostały częściowo zamknięte, a młodzież swój obowiązek szkolny realizuje poprzez naukę w trybie online. Wszystko po to, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się Covid-19.
Profilaktycy z miejscowej komendy nie poddają się jednak. Aby mieć kontakt z młodzieżą w tym trudnym dla nas wszystkich czasie, z inicjatywy stróżów prawa tradycyjne spotkania zmieniły się w zdalne prowadzenie zajęć profilaktycznych. Dzięki nawiązaniu kontaktu i współpracy z dyrekcją miejscowej Szkoły Podstawowej nr 19, dzisiaj świętochłowicka policjantka miała okazję, aby połączyć się za pośrednictwem platformy z uczniami klasy 6. Prelekcja w głównej mierze poświęcona była tematyce dyskryminacji, hejtu, mowy nienawiści,w tym o przyczynach dyskryminacji oraz jak z nią walczyć. Odkąd nauka w tradycyjnej formie przeniosła się do domów, w wielu przypadkach niewłaściwe zachowania w sieci narastają, ponieważ spotkania online stanowią dla niektórych okazję do „zaistnienia” poprzez publiczne obrażanie kolegów czy wyśmiewanie innych osób.

Zajęcia organizowane są w ramach Planu działań Policji w zakresie przeciwdziałania propagowania faszyzmu i innych ustrojów totalitarnych oraz przestępstwom nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość.

Komentarze (8)    dodaj komentarz »

 • pixi dixi

  Jeszcze powiedzcie młodzieży co to są kłamstwa wyborcze ,stołki dla kolesi i ich rodzin i golenie mieszkańców z kasy na każdym kroku. Kupczenie stołkami w spółkach miejskich w zamian za poparcie niektórych radnych itd. Wtedy zrozumieją skąd się bierze mowa nienawiści.

 • mieszkaniec

  BRAWO PiS i TVP !!!

 • żur

  Wykładowcy z Kubiny ?

 • ***** ***

  Puście im kaczora, to kwintesencja tego tematu.

 • Delfin Dawid syn IZAAKA

  Nie o TVN i Michniku było

  • Delfin Dawid syn IZAAKA
   2021-02-16 21:05
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • ...

  A o PiS i TVP też było?

 • Anka

  Nie, było o TVN i ich polityce miłości.

 • OSA

  Zapomniałeś dodać PO i TVN. To to samo bagno.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.