Wiadomości z Świętochłowic

O mowie nienawiści w SP nr 19

 • Dodano: 2021-02-16 06:15, aktualizacja: 2021-02-16 06:18

W Szkole Podstawowej nr 19 w Świętochłowicach odbyła się prelekcja dla uczniów klas szóstych, dotycząca szeroko pojętej mowy nienawiści. O tym, skąd bierze się dyskryminacja oraz jak nie poddać się stereotypom opowiadał profilaktyk świętochłowickiej Komendy.

Uświadamianie młodzieży o źródłach problemu to jedno z kluczowych zadań policyjnych profilaktyków

Praca profilaktyczna to jeden z ustawowych obowiązków Policji. Mundurowi, realizując swoje codzienne obowiązki, przeprowadzają m.in. liczne spotkania w szkołach. Mają one na celu rozpowszechnianie, utrwalanie i zdobywanie wiedzy na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Tak było przed epidemią koronawirusa. Obecnie jednak sytuacja epidemiologiczna spowodowała wykluczenie bezpośrednich spotkać ze świętochłowickimi dziećmi. Placówki oświatowe zostały częściowo zamknięte, a młodzież swój obowiązek szkolny realizuje poprzez naukę w trybie online. Wszystko po to, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się Covid-19.
Profilaktycy z miejscowej komendy nie poddają się jednak. Aby mieć kontakt z młodzieżą w tym trudnym dla nas wszystkich czasie, z inicjatywy stróżów prawa tradycyjne spotkania zmieniły się w zdalne prowadzenie zajęć profilaktycznych. Dzięki nawiązaniu kontaktu i współpracy z dyrekcją miejscowej Szkoły Podstawowej nr 19, dzisiaj świętochłowicka policjantka miała okazję, aby połączyć się za pośrednictwem platformy z uczniami klasy 6. Prelekcja w głównej mierze poświęcona była tematyce dyskryminacji, hejtu, mowy nienawiści,w tym o przyczynach dyskryminacji oraz jak z nią walczyć. Odkąd nauka w tradycyjnej formie przeniosła się do domów, w wielu przypadkach niewłaściwe zachowania w sieci narastają, ponieważ spotkania online stanowią dla niektórych okazję do „zaistnienia” poprzez publiczne obrażanie kolegów czy wyśmiewanie innych osób.

Zajęcia organizowane są w ramach Planu działań Policji w zakresie przeciwdziałania propagowania faszyzmu i innych ustrojów totalitarnych oraz przestępstwom nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość.

Komentarze (8)    dodaj komentarz »

 • pixi dixi

  Jeszcze powiedzcie młodzieży co to są kłamstwa wyborcze ,stołki dla kolesi i ich rodzin i golenie mieszkańców z kasy na każdym kroku. Kupczenie stołkami w spółkach miejskich w zamian za poparcie niektórych radnych itd. Wtedy zrozumieją skąd się bierze mowa nienawiści.

 • mieszkaniec

  BRAWO PiS i TVP !!!

 • żur

  Wykładowcy z Kubiny ?

 • ***** ***

  Puście im kaczora, to kwintesencja tego tematu.

 • Delfin Dawid syn IZAAKA

  Nie o TVN i Michniku było

  • Delfin Dawid syn IZAAKA
   2021-02-16 21:05
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • ...

  A o PiS i TVP też było?

 • Anka

  Nie, było o TVN i ich polityce miłości.

 • OSA

  Zapomniałeś dodać PO i TVN. To to samo bagno.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.