Wiadomości z Świętochłowic

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja

 • Dodano: 2022-04-28 08:00, aktualizacja: 2022-04-28 08:16

3 Maja obchodzimy święto narodowe upamiętniające przyjęcie w 1791 r. pierwszej w Europie i drugiej na świecie spisanej konstytucji. Władze Świętochłowic zapraszają do udziału w uroczystej Mszy Świętej z okazji tego święta.

3 maja - obchody

Władz Miasta Świętochłowice serdecznie zapraszają na uroczystą Mszę Świętą w intencji Miasta i Mieszkańców z okazji Obchodów Święta Konstytucji 3 Maja, która odbędzie się we wtorek 3 maja 2022 r. o godz. 11.00 w Kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Świętochłowicach – Chropaczowie (ul. Armii Krajowej 11).

Po Mszy Świętej nastąpi uroczyste złożenie kwiatów na grobach Powstańców Śląskich na parafialnym cmentarzu.

Komentarze (6)    dodaj »

 • kurde bele

  Ta konstytucjo 3-maja to niyma nic a nic ślonskigo to je cosik poltońskigo, tyn fajertg nich sie fajruje kongresówka!

 • AM

  Mieszkamy w Polsce

 • tak ino pytom

  Ciekawe czy z okazji rocznicy powołania autonomii województwa śląskiego lub z okazji święta śląskiej flagi, też będą się odbywać uroczystości i msze?

 • Zibi

  Komu w państwie podobno świeckim potrzebne są jakieś " msze święte " ? Czy władze naszego miasta znają historię i wiedzą jaki był stosunek kk po uchwaleniu Konstytucji ? Widać, że władz naszego miasta nie stać na normalne świeckie obchody Święta Konstytucji. Wstyd.

 • jorg

  zibi chyba żeś zapomnioł że Polska to kraj chrześcijański i katolicki i msze zawsze były z okazji świąt państwowych ale skoro mosz z tym problym zawsze możesz wyjechać np do Izraela

 • kurde bele

  Jorg co ty tam pipcysz. KK to organizacja koscielno do flegowanio wiary i niymo prawa sie wstyrkac do polityki bo skuli tego politykowanio zginyuo we tych 2 tys.lot kosciola miliony ludzi!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również