Wiadomości z Świętochłowic

Obowiązkowa akcja deratyzacji

  • Dodano: 2021-03-09 06:00, aktualizacja: 2021-03-08 14:55

Zgodnie z zarządzeniem Prezydenta Miasta Świętochłowice z dnia 2 marca 2021 r. w sprawie przeprowadzenia na terenie miasta Świętochłowice obowiązkowej akcji deratyzacji (odszczurzania), informujemy, że akcja taka zostanie przeprowadzona w dniach od 15 marca do 16 kwietnia br.

Akcja polegać będzie na jednoczesnym wyłożeniu środka trującego we wszystkich budynkach mieszkalnych, użytkowych, zakładach handlowych, sklepach, magazynach, obiektach przemysłowych, fabrykach, wytwórniach i przetwórniach artykułów spożywczych, obiektach kolejowych oraz na terenie gospodarstw rolnych, itp. stanowiących własność państwową, gminną, spółdzielczą lub prywatną.

Wszyscy właściciele, administratorzy, zarządcy i użytkownicy wyżej wymienionych obiektów zobowiązani są zaopatrzyć się w środek trujący przeciw gryzoniom na koszt własny.

Nadzór nad akcją, jej przygotowaniem i wykonaniem (właściwe uporządkowanie terenu, terminowe wyłożenie środka trującego oraz późniejsze zebranie i unieszkodliwienie padłych gryzoni i pozostałej trucizny) pełnią przedstawiciele Urzędu Miasta, w porozumieniu z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Chorzowie.

Komentarze (3)    dodaj »

  • Swiony

    Pawilon po byłym Hollywood od tyłu pełno szczurów w nocy widać tego masa ciekawe kiedy do bloków wejdą ostatnio siedziały na balkonie tego ciucholandu nikt z tym nic nie robi

  • mieszkaniec

    Na Katowickiej jest tego najwięcej, trzeba zacząć od tego miejsca, wścieklizna panoszy się po mieście.

  • Czarek

    Kubiny tam jest gniazdo wszystkiego złego

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również