Wiadomości z Świętochłowic

Obowiązkowa akcja deratyzacji

  • Dodano: 2021-03-09 06:00, aktualizacja: 2021-03-08 14:55

Zgodnie z zarządzeniem Prezydenta Miasta Świętochłowice z dnia 2 marca 2021 r. w sprawie przeprowadzenia na terenie miasta Świętochłowice obowiązkowej akcji deratyzacji (odszczurzania), informujemy, że akcja taka zostanie przeprowadzona w dniach od 15 marca do 16 kwietnia br.

Akcja polegać będzie na jednoczesnym wyłożeniu środka trującego we wszystkich budynkach mieszkalnych, użytkowych, zakładach handlowych, sklepach, magazynach, obiektach przemysłowych, fabrykach, wytwórniach i przetwórniach artykułów spożywczych, obiektach kolejowych oraz na terenie gospodarstw rolnych, itp. stanowiących własność państwową, gminną, spółdzielczą lub prywatną.

Wszyscy właściciele, administratorzy, zarządcy i użytkownicy wyżej wymienionych obiektów zobowiązani są zaopatrzyć się w środek trujący przeciw gryzoniom na koszt własny.

Nadzór nad akcją, jej przygotowaniem i wykonaniem (właściwe uporządkowanie terenu, terminowe wyłożenie środka trującego oraz późniejsze zebranie i unieszkodliwienie padłych gryzoni i pozostałej trucizny) pełnią przedstawiciele Urzędu Miasta, w porozumieniu z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Chorzowie.

Komentarze (3)    dodaj »

  • Swiony

    Pawilon po byłym Hollywood od tyłu pełno szczurów w nocy widać tego masa ciekawe kiedy do bloków wejdą ostatnio siedziały na balkonie tego ciucholandu nikt z tym nic nie robi

  • mieszkaniec

    Na Katowickiej jest tego najwięcej, trzeba zacząć od tego miejsca, wścieklizna panoszy się po mieście.

  • Czarek

    Kubiny tam jest gniazdo wszystkiego złego

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.