Wiadomości z Świętochłowic

Obywatel Ukrainy odpowie za jazdę na podwójnym gazie

  • Dodano: 2018-06-14 08:15, aktualizacja: 2018-06-14 08:00

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w Świętochłowicach zatrzymali 27-letniego obywatela Ukrainy, który kierował pojazdem pod wpływem alkoholu. Ponadto nie posiadał wymaganych uprawnień do ich kierowania.

W niedzielę na ulicy Bytomskiej Świętochłowicka drogówka zatrzymała mężczyznę, który kierując samochodem marki Renault wykonywał niebezpieczne manewry stwarzając realne zagrożenie dla innych kierowców. W trakcie kontroli policjanci wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu. Ustalili, że jest to to 27-letni obywatel Ukrainy, który tymaczasowo przebywa na terenie Polski w celach zarobkowych. Mężczyznę niezwłocznie przebadano na zawartość alkoholu z wynikiem ponad 3 promili. Ponadto mężczyzna nie posiadał wymaganych uprawnień do kierowania pojazdami.

Zatrzymany otrzymał zarzuty kierowania pojazdem będąc pod wpływem alkoholu oraz prowadzenia pojazdu bez wymaganych uprawnień. Decyzją Sądu Rejonowego w Chorzowie został ukarany karą grzywny w kwocie 5 tyś złotych przeznaczoną na Fundusz Ofiar Wypadków Drogowych oraz 5-letnim zakazem prowadzenia pojazdów.

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • tyś

    Nie "tyś", a "tys." jak tysiąc. Wstyd takie fleki sadzić...

  • Tj

    Aaaa polnista pełną gempom...w necie :D

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.