Wiadomości z Świętochłowic

Od 30 stycznia tymczasowa organizacja ruchu na ul. Katowickiej

 • Dodano: 2023-01-30 06:15, aktualizacja: 2023-01-30 06:23

Informacja dot. planowanej inwestycji prowadzonej przez Spółkę Tramwaje Śląskie S.A. pn.: "Przebudowa infrastruktury tramwajowej w Świętochłowicach w ciągu ul. Katowickiej, od granicy z Chorzowem do ul. Żołnierskiej".

W dniu 30.01.2023 r. planowane jest wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu oraz rozpoczęcie I etapu ww. inwestycji Spółki Tramwaje Śląskie S.A., w którym prace będą prowadzone od skrzyżowania z ul. Wolności do granicy z miastem Chorzów.

W tym etapie ruch tramwajowy prowadzony będzie na relacji Świętochłowice do ul. Wolności

Objazdy dla pojazdów od strony Świętochłowic w kierunku Chorzowa poprowadzone zostaną ul. Żołnierską, DTŚ i ul. Dąbrowskiego w Chorzowie. Od strony Chorzowa w kierunku Świętochłowic objazdy poprowadzone zostaną Al. Bojowników o Wolność i Demokrację, ul. Dąbrowskiego, DTŚ i ul. Żołnierską. Dodatkowo zostanie wyznaczony objazd do ul. Wolności i ul. Armii Krajowej od strony Chorzowa ul. Dąbrowskiego i ul. Hajducką.

Deklarowany przez Spółkę Tramwaje Śląskie S.A. oraz ich wykonawcę czas trwania prac dla I etapu to ok. 3 miesiące.

Komentarze (15)    dodaj »

 • Mieszkaniec

  poczytajcie może najpierw komunikaty na stronie ZTM zanim napiszecie [...]y w stylu "odcięcie miasta od komunikacji z Chorzowem"; na razie 17 będzie jeździć bez zmian, na początek zawiesza się linię 7, a na odcinku Mijanka - Batory Zajezdnia będzie autobus zastępczy;jednak mam jedno zastrzeżenie: skoro przed remontami 7 i 17 miały takt 15 minut, co wspólnie dawało takt 7-8 minut, to dlaczego zabiera się nam połowę kursów jeżdżących ciągiem Bytom - Świętochłowice - Chorzów??

 • Ruda

  A co z mieszkańcami Piaśnik? Niby czym mają jeździć do centrum Chorzowa? Tramwaj 11 nie jeździ bo w chorzowie metalowców robią, teraz nie pojedzie jak rozumiem 17ka bo prace ruszą na gazowni w swionach. Czy ktoś nad tym w ogóle panuje, sprawdza co dzieje się w miastach sąsiednich???

 • gość

  a kogo obchodzą jakieś piaśniki?

 • Ze Świon

  Zanim zaczniesz narzekać, poczytaj informacje. 7 zostanie zawieszona, a 17 zwiększy ilość kursów. W pierwszym etapie tramwaje pojadą tylko do Chorzowa ul. Wolności.

 • Ruda

  To jakiś kosmos. Czyli mieszkańcy Piaśnik do centrum Chorzowa już niczym nie dojadą. Tramwaj 11 nie jeździ bo w Chorzowie robią metalowców, teraz nie pojedzie 17ka bo na gazowni będzie remont. Super dziękujemy że włodarze sąsiednich miast i tramwaje śląskie tak dbają o mieszkancow:(

 • Robertt

  Nie rozumiem minusów skoro powyższy tekst Rudy jest jak najbardziej prawidłowy. Stwierdzenia typu "kogo obchodzą jakieś Piaśnik" nie są ani śmieszne ani trafione.Owszem, zwiększają ilość kursow 17 ale tylko czekać aż remont na gazowni wkroczy w kolejny etap i ruch zostanie wstrzymany. Każdy widzi przewlekłość tramwajowych inwestycji i zapewne remont metalowców - estakada nie będzie gotowy do tego czasu. Problem jest poważny i nie rozumiem dlaczego jest ignorowany przez ztm i tramwaje. Pozdrawiam

 • gość

  nie , nie jest prawidłowy. ruda nic nie wie, nie doczytałą , ale się wypowiada! taki znak czasów: g. wiem ale się wypowiem i rozkręcem inbę!

 • Robertt

  G. To ty jesz na śniadanie. Z trudem pojmujesz fakt, że opinia Rudy nie opiera się na nie doczytaniu tekstu ale o jak najbardziej słusznych obawach w najbliższej przyszłości. Skoro jesteś taki oczytany to zauważ że wspomniałem o przewlekłości tramwajowych remontów i fakcie, że prędzej czy później nasze miasto będzie pozbawione bezpośredniego połączenia z centrum przesiadkowym na rynku w Chorzowie. Także jedz kópe

 • Ala

  Proszę podać konkretny rok zakończenia 2024? Zdążą zrobić to czy może 2025?

 • Ze Świon

  Jak 3 miesiące będą robić skrzyżowanie z Wolności, tj do maja, to ciekawe czy zdążą zrobić całą reszte do sierpnia, bo taki był ogłoszony termin końca przebudowy.

 • gość

  tak naprawdę tylko rozjazd z wolką stanowi problem, prosty odcinek to przy tym pikuś.

 • Robert

  Tak tak. Zobaczysz ten pikuś. Wykonawca będzie każdy problem windował i przeciągał terminy na maksa.

 • gość

  to jest projekt unijny: albo robota w terminie, albo zero kasy.

 • Maks

  Czyli za remont 11-tki kasy nie dostaną bo pślizg kilkuletni.

 • Fińskie domki

  Liczy się start inwestycji potem można zmyślać powody przedłużenia prac na milion sposobów. Dużo walków takich robi się z cichym porozumieniem spółki i gmin. Acz kolwiek nie zawsze.. Poczytaj o NDI jak zostało wyrzucone z placu robót w. Mysłowicach.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również