Wiadomości z Świętochłowic

Odprawa roczna świętochłowickich policjantów

 • Dodano: 2023-02-10 06:00, aktualizacja: 2023-02-10 06:17

8 lutego w Komendzie Miejskiej Policji w Świętochłowicach odbyła się odprawa roczna, podsumowująca 2022 rok. W odprawie udział wziął Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, insp. Artur Bednarek. Podczas uroczystości, pełniący obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Świętochłowicach, mł.insp. Jacek Nowak zaprezentował i omówił wyniki zeszłorocznej pracy podległych policjantów.

Roczna odprawa w świętochłowickiej Komendzie Miejskiej Policji

Podobnie jak w ubiegłych latach, na początku nowego roku w budynku Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach odbyła się narada roczna podsumowująca pracę miejscowych stróżów prawa w roku 2022. Uroczystości przewodniczył pełniący obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Świętochłowicach mł.insp. Jacek Nowak wraz ze swoim Pierwszym Zastępcą, mł.insp. Moniką Francikowską. W naradzie uczestniczył insp. Artur Bednarek, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach oraz Przewodniczący Zarządu Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów województwa śląskiego, asp.szt. Michał Szczęśniak. Udział wzięła również kadra kierownicza poszczególnych wydziałów świętochłowickiej jednostki oraz zaproszeni goście.

Uroczysta zbiórka rozpoczęła się od złożenia meldunku Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Arturowi Bednarkowi przez Naczelnika Wydziału Prewencji, nadkom. Krzysztofa Kulika. Następnie Komendant Miejski Policji w Świętochłowicach przywitał wszystkich zgromadzonych gości. Po tym, przedstawił sprawozdanie obejmujące stan bezpieczeństwa na terenie miasta w 2022 roku oraz wyniki osiągnięte przez świętochłowickich policjantów. Podkreślił jednocześnie, że miniony rok przyniósł oczekiwane efekty. Komendant podkreślił, że ubiegły rok, podobnie jak poprzednie lata był czasem bardzo dobrej i udanej współpracy między współpracującymi z Policją podmiotami, co bezpośrednio przełożyło się na poprawę bezpieczeństwa świętochłowiczan.

Po omówieniu efektywności pracy miejscowej komendy głos zabrał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji, inspektor Artur Bednarek, który w swoim przemówieniu odniósł się do omawianych wyników pracy policjantów oraz podziękował świętochłowickim stróżom prawa i pracownikom służby cywilnej za ich niełatwą, pełną poświęcenia i zaangażowania służbę.

W trakcie spotkania głos zabrali również zaproszeni goście, którzy z poziomu swoich instytucji, na co dzień współpracują z miejscową komendą. Podziękowali oni kierownictwu świętochłowickiego garnizonu za dotychczasową współpracę oraz zaangażowanie.

W ostatniej części narady, szef miejscowych mundurowych wskazał priorytety na bieżący rok. Na koniec młodszy inspektor Jacek Nowak podziękował policjantom i pracownikom cywilnym za dotychczasową służbę, zaangażowanie i poświęcenie oraz motywował ich do dalszej pracy, życząc, aby w roku 2023 jej efekty jeszcze bardziej wpływały na bezpieczeństwo w mieście i przynosiły satysfakcję samym mundurowym.

Dzień odprawy rocznej był czasem, gdy policjanci miejscowej komendy wraz ze zgromadzonymi gośćmi, uroczyście przywitali mł.insp. Jacka Nowaka, pełniącego obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Świętochłowicach od 7 lutego 2023 roku. Świętochłowiccy stróże prawa żegnali również byłego Komendanta, podinsp. Dawida Gila, który po dwóch latach efektywnej pracy na rzecz mieszkańców Świętochłowic, objął ster Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej.

Komentarze (5)    dodaj »

 • Ares

  Bo maja wszystko w …

 • Funkcyjny

  Na naradzie nie było prezydenta i przewodniczącego rady. To się jeszcze nie zdarzyło.

 • Odido

  O la Boga wielkie mi mecyje

 • Szczeście Temidy

  No wielkie bo ten chłop odpowiada za bezpieczeństwo w mieście!!!W całym wojewodztwie kto był ale asy ze świon…

 • Bystry

  I nie było jeszcze 38milionów Polaków i 3 milionów Ukraińców.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również