Wiadomości z Świętochłowic

Odsłonięto mural z wizerunkiem Wiktora Wiechaczka

 • Dodano: 2022-10-13 08:45, aktualizacja: 2022-10-13 08:50

Nawet zwyczajny blok może wyglądać jak dzieło sztuki lub pomnik przypominający mieszkańcom o ważnych chwilach. Wczoraj o godzinie 12.00, przy ul. Kopernika 4 nastąpiło uroczyste odsłonięcie muralu poświęconego Wiktorowi Wiechaczkowi - powstańcowi śląskiemu, działaczowi niepodległościowemu oraz kawalerowi Orderu Virtuti Militari.

Nowy historyczny mural na mapie Świętochłowic!

Za powstanie muralu odpowiada Muzeum Powstań Śląskich przy udziale finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Jest częścią cyklu, który jest związany z faktem, iż w 2022 roku zakończą się 4-letnie obchody 100. rocznicy powstań śląskich oraz przyłączenia części Górnego Śląska do Polski.

- Mamy nadzieję, że stanie się od charakterystycznym punktem na mapie Świętochłowic i zapoczątkuje piękną serię! - czytamy na stronie Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach.

Komentarze (6)    dodaj »

 • krist58

  Czyli na Kopernika jest mural Wiktora Wiechaczka, a na Wiktora Wiechaczka będzie mural Mikołaja Kopernika . Super!

 • dziadek K.

  jest wielu wybitnych byłych mieszkańców naszego miasta np były reprezentant w piłce nożnej i mistrz Polski w Ruchu Chorzów Teodor Peterek też zasłużył na mural

 • gość

  peterka nie ma nawet ulicy w świonach , chyba, że coś się ostatnio zmieniło. za to większość proboszczów i śląskich zdrajców - patrz wiechaczek- żołnierz wojska polskiego oddelegowany do akcji sabotażowych na śląsku w delu wywoływaniu niepokoju społecznego - jak najbardziej...

 • Greenshutz

  Taki Wiechaczek dla gorola ze Szczecina to jest bohater, bo mu się wydaję że to Ślązacy walczyli o polskość. Zapominając że większość tych powstańców przylazło ze Sosnowca.

 • Mieszkaniec Chropaczowa

  A tak Beger krytykował poprzednika...,a teraz sam tylko wstęgi przecina, wszystkie imprezy są pod jego patronatem. W mieście syf, tylko koledzy ( Prezesi) miejskich spółek kasy sobie nabijają. Już wszyscy idą na żywioł!.

 • Romuald Trzebieczakowiczowski

  Ten beger zamiast odsłaniać pomalowane ściany to powinien zainteresować się jak upośledzone juzki z silesia inwest wykonują nie zgodnie z prawem większość prac na Łagiewnickiej. Beger wiesz że te przydupasy bez żadnych info rozkopują wjazdy na posesje, albo wręcz zakładają instalację na prywatnych działkach. Na miejscu begera to bym kolesia odpowiedzialnego za inwestycje w um wyrzucił na zbity pysk. Bo albo bierze grube łapówy żeby nie widzieć tego co się dzieje, albo jest po prostu [...]em który się na niczym nie zna.

  • Romuald Trzebieczakowiczowski
   2022-10-13 11:39
  • odpowiedz

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również