Wiadomości z Świętochłowic

Ogólnopolska akcja „Prędkość”: Kierowcy pod lupą policjantów

  • Dodano: 2024-06-11 07:15, aktualizacja: 2024-06-11 08:11

W piątek, w całym kraju prowadzona była policyjna akcja pod kryptonimem „Prędkość". Policjanci kontrolowali, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości oraz czy są trzeźwi. Włączyli się do niej także świętochłowiccy mundurowi z drogówki. W dalszym ciągu nadmierna prędkość jest jedną z podstawowych przyczyn wypadków na drogach.

16 godzin intensywnych kontroli na drogach całego kraju

W ramach działań policjanci dokonywali pomiarów prędkości w różnych punktach miasta. Głównym celem działań było zapobieganie wypadkom drogowym przez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości. Akcja "Prędkość" trwała od godziny 6.00 do 22.00 i była prowadzona na drogach całego kraju. Maksymalne siły policjantów z drogówki zostały skierowane także na drogi naszego miasta, by eliminować tych, którzy zbyt szybką jazdą stwarzają zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

35 mandatów i 15 pouczeń w ciągu jednego dnia

Podczas działań świętochłowiccy policjanci ujawnili 50 kierujących, którzy przekroczyli prędkość. 35 zmotoryzowanych zostało ukaranych mandatami karnymi, a 15 zostało pouczonych.

Mundurowi apelują o rozważną jazdę, unikanie brawury i ryzykownych manewrów, które prowadzą do tragedii. Ściągnijmy nogę z gazu i dostosujmy prędkość jazdy do obowiązujących przepisów i warunków panujących na drodze. Pośpiech i łamanie przepisów zdecydowanie nie pomogą dotrzeć bezpiecznie do celu.

Weronika MyszkaWeronika Myszka
Źródło: KMP Świętochłowice / fot. KMP Świętochłowice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również