Wiadomości z Świętochłowic

OPS Świętochłowice: Pomoc dla osób na kwarantannie

 • Dodano: 2020-12-02 06:45, aktualizacja: 2020-12-02 06:54

Ośrodek Pomocy Społecznej w Świętochłowicach informuje, iż osoby będące na kwarantannie lub izolacji domowej mające problem z zakupami oraz wywozem śmieci mogą uzyskać pomoc w tut. Ośrodku pod następującymi nr telefonu 32 770 9194 lub 32 2455 104 wew. 64.

Istnieje również możliwość skorzystania z nieodpłatnej pomocy psychologicznej pod następującymi nr tel. 503 970 324, 32 346 22 98 lub za pomocą komunikatora „Zoom”

Ponadto, informujemy, że pomoc żywnościowa w formie paczki z Banku Żywności (suchy prowiant) dostarczana jest wyłącznie dla osób spełniających następujące kryteria dochodowe:

 • 1542,20 dla osoby samotnie gospodarującej
 • 1161,60 dla osoby w rodzinie

Komentarze (14)    dodaj komentarz »

 • 2019

  Oczywiście jednym z zadań OPS jest udzielanie pomocy w różnym zakresie... Pomijając już niesienie wszelkiej pomocy w czasie epidemii,co niektórzy ludzie myślą że ośrodki pomocy społecznej to są dojne krowy. Nic innego tylko żeby dawać, dawać... OPS - y też muszą z skądś brać dostawać ,pieniądze, nie mają drukarni pieniądzy w piwnicy. Za pewne co niektórzy klienci OPS to są klienci od pokoleń. Skoro dziadek i ojciec dostawali to dlaczego ma nie dostać wnuczek czy syn... Ludzie tylko żądają,bez jakiejkolwek inicjatywy ze swojej strony...

 • Ehh..

  To prawda. Niektórzy klienci ops to prawdziwi ZAWODOWCY. Znają przepisy i paragrafy lepiej od pracowników. Wiedzą co i kiedy i w jakiej wysokości można wyciągnąć od Państwa. To nie są biedni ludzie pokrzywdzeni przez los, szukający pomocy by przeżyć, to są wyrachowane cwaniaczki. Dlaczego bezrobotny może liczyć na zasiłek przez 6 miesięcy a potem won? A z ops można wyciągać kasę przez 20 lat? Tak samo powinno być w ops.

 • S.

  Proszę nie pisać bzdur,tylko odbierać telefony.Bylam w izolacji 10 dni i też do mnie dzwonili,i pani powiedziała gdyby mi czegoś brakowało mam dzwonić na podany numer.Bylo to bardzo miłe.Tak samo ze smieciami , dostałam sms-a kiedy będzie wywozka żeby przygotować . Pomoc jest i nie pisać bzdur.

 • G.

  Wszystko wygląda ładnie jak to OPS dzwoni i oferuje pomoc. Do nas też dzwonili. Śmieciami nie zajmuje się OPS tylko MPGK przywozi kubły, a Remondis odbiera pełne do utylizacji jako odpady medyczne..Problem jest wówczas, gdy ta pomoc jest potrzebna faktycznie. My byliśmy na izolacji, a rodzicom (niewychodzący seniorzy 80+) trzeba było dostarczyć leki przepisane na teleporadzie. Jak zadzwoniłem do OPS to po przełączeniu do czwartej osoby, dowiedziałem się, że tym to oni się nie zajmują.Zadzwoniłem więc do Pana Dzielnicowego, który nas kontrolował czy grzecznie siedzimy w domu. Początkowo sam zaoferował się z pomocą, ale to przecież nie jest jego praca. Swoimi kanałami spowodował, że OPS wysłał kierowcę, który pojechał po pieniądze, później do apteki i z powrotem z zakupionymi lekami. Ale to z jakimi pretensjami i poganianiem, bo oni o 15:00 kończą pracę.Nie chcecie słyszeć tych komentarzy, jakie pancia z OPS rzucała myśląc, że odłożyła telefon i już nas rozłączyło.

 • G.

  Rozmowy był koniec jak pracownik OPSu dowiedział się że jest izolacja. Zapomnijcie o zakupach czy jakiejkolwiek innej pomocy. Odesłali nas 3go listopada do Tesco Express. Miło! Właśnie od 1.11 Tesco Express przestało działać. Jak nie znajdziesz osoby prywatnej to umrzesz z głodu Ty i Twoja rodzina. Dziękuję załodze sklepu Rolnik za pomoc w dostarczeniu zakupów spożywczych. Pracownicy OPS. Na pewno Wam się należy ta podwyżka?

 • 1946

  Gn. - nie pisz bzdur! A znasz specyfikę pracy w OPS? Pod Wrocławiem jeden z podopiecznych OPS zabił pracownika socjalnego,bez znaczącego powodu. I jak myślisz bezpieczna jest ta praca w opiece społecznej?

 • G.

  Jeśli piszą, że pomogą, a potem olewają to ja piszę bzdury? Coś Ci się pomyliło. Nikt nie musi się w przypadku izolacji narażać. Tak samo się naraża pracownik OPS jak dostawca ze sklepu. Wszystko można załatwić bez kontaktu. Tutejszy OPS powala niekompetencją odsyłając do Tesco Express w momencie kiedy to już nie działa.

 • G.

  Dopiero interwencja policji zmusiła OPS do dostarczenia leków dla chorych seniorów, kiedy ich dzieci były na izolacji i nie mogliśmy im tego załatwić. Za leki zaplacili sobie sami. To był tylko transport. Na dodatek połączony z komentarzami i wywiadem przeprowadzonym przez kierowcę, dlaczego im rodzina nie pomaga.Dziękuję Panu Dzielnicowemu za pomoc.

 • Pele

  W kwietniu jeszcze kilka razy dzwonili, ale w listopadzie 17 dni izolacji dwie dorosłe i dwoje dzieci, zero reakcji!!!! Dzięki Polsko

 • Ha Ha Ha

  SRUTU TUTU majtki z drutu 8 dni byłem zamknięty wraz z rodziną na izolacji domowej później 17 na kwarantannie i zero pomocy z OPS-u

 • ... zwykły robotnik.

  " Ha Ha Ha" - proszę nie kłamać! Trzeba było odebrać telefon gdy dzwonił nawet sam numer, jeśli by się odebrało to było by wiadomo kto i w jakiej sprawie dzwonił...

  • ... zwykły robotnik.
   2020-12-02 23:19
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Ha Ha Ha

  Zwykły robotniku chyba OPS-u siedzialeś u mnie w domu na fotelu i widziałeś czy odbieram dzwoniący telefon

 • ...zdegustowany.

  ...najlepiej krytykować. Proponuję wszystkim tym maruderom zatrudnić się w Pomocy Społecznej i w ten sposób sprawdzić czy ta praca jest łatwa czy jest do bani...

 • ... zwykły robotnik.

  Ha Ha Ha - nie jestem pracownikiem OPS - u a jestem zwykłym robotnikiem tak jak się podpisałem. Byłem w izolacji domowej i zadzwonili do mnie z OPS - u na drugi dzień po wywiadzie z Sanepidem informującym mnie o nałożeniu na mnie izolacji domowej....

  • ... zwykły robotnik.
   2020-12-03 13:52
  • Ocena:
  • odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.