Wiadomości z Świętochłowic

Ostatnie wspólne służby policjantów i terytorialsów na ulicach Świętochłowic

 • Dodano: 2020-04-27 08:15, aktualizacja: 2020-04-27 07:20

Od początku kwietnia na ulicach Świętochłowic można było zobaczyć mieszane patrole policjantów i żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej.

Mundurowi wspólnie egzekwowali przestrzegania ograniczeń związanych z epidemią Covid-19

Zwiększona ilość funkcjonariuszy w czasie, gdy obowiązywały m.in. ścisłe ograniczenia w przemieszczaniu się, spowodowały, że świętochłowiczanie odpowiedzialnie podchodzili do obowiązujących przepisów. Ogólne w naszym mieście pełniło służbę blisko 90 żołnierzy.


Od początku wprowadzenia stanu epidemii świętochłowiccy mundurowi mają ręce pełne roboty

Nowe przepisy rządowe nałożyły na stróżów prawa dodatkowe zadania. W związku z tym z początkiem kwietnia na ulicach Świętochłowic można było zobaczyć zwiększoną liczbę mieszanych patroli. Stróży prawa wspierali żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Przez cały ten czas, na terenie naszego miasta pełniło służbę łącznie blisko 90 żołnierzy. Wczoraj do służby skierowano ostatni wspólny patrol z terytorialsami. W trakcie patrolowania miasta mundurowi apelowali o rozwagę i przestrzeganie obowiązujących zaleceń. Wspólnymi siłami dbali o bezpieczeństwo świętochłowiczan także podczas świąt wielkanocnych. Wszystko po to, aby zmobilizować mieszkańców miasta do pozostania w domach, pomimo słonecznej aury. Świętochłowiccy policjanci wspólnie z żołnierzami WOT prowadzili kontrole miejsc objętych zakazem, patrolowali przede wszystkim okolice sklepów, osiedli, parków i skwerów oraz placów zabaw. Wraz ze zmianą przepisów i łagodzeniem wprowadzonych obostrzeń od 16 kwietnia wspólnie sprawdzali, czy mieszkańcy stosują się do obowiązku zakrywania ust i nosa. Edukując i informując świętochłowiczan, że wprowadzone zasady mają uchronić nas wszystkim przed zakażeniem koronawirusem. Miejscowi policjanci dziękują żołnierzom WOT za wspólne dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców miasta.

Komentarze (6)    dodaj »

 • Kkekot

  Ty[...]u jakby nie oni to byś sam zdechł z twoim psem na ten KORONAWIRUS baran z ciebie i tyle ino kasa i na zgromadzenie się jedz i nastawiej ludzi i kup się jeszcze 3 psy [...]ku

 • Wkurzony Mieszkaniec

  Dla wszystkich SŁUŻB MUNDUROWYCH i dla zarządzających tymi służbami. Jak was wszędzie było pełno, ogłoszenia, spacery, kontrole.. Tak teraz nie ma nikogo. Od godziny 16/17 do godzin nocnych imprezki patologii na podwórkach, muzyka, dzieciarnia biega gdzie popadnie. Gdzie te kary, gdzie pouczenia? Rozumiem, że Świętochłowic nie dotyczą żadne zakazy. Coraz więcej osób bez masek, w grupach, pluje na lewo i prawo. Może warto by było patrole po podwórkach wysłać? A nie tylko główna ulica. A nie.. Wiadomo. Elektoratu nie wolno ruszać :)

 • lolek

  Terytorialści - dobra nazwa. Bo to ani żołnierze ani funkcjonariusze. Jakie on ma uprawnienia? Chyba tylko uprawnienie do noszenia munduru.

 • [O_o]

  Partyzanty za służbę medal.

 • Zyga. 7

  Tak jak kiedyś w wojsku kot [...]o wort

 • [O_o]

  Wilk, psa i kota w końcu zje, nawet daniela i delfina jak będzie taka potrzeba.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również