Wiadomości z Świętochłowic

Pierwszy poważny krok ku rewitalizacji Skałki

  • Dodano: 2021-02-05 06:30, aktualizacja: 2021-02-05 06:35

W I kwartale bieżącego roku planowane jest ogłoszenie postępowania przetargowego na wykonanie robót budowlanych oraz na pełnienie nadzoru inwestorskiego w ramach realizacji projektu pn. "Termomodernizacja budynku OSiR Skałka w Świętochłowicach".

Takie działanie wpisuje się w strategię przywracania świetności obiektów znajdujących się na terenie OSIR


To pierwsze z kosztownych zadań na obiekcie stanowić będzie zarazem pierwszy poważny krok ku rewitalizacji całego stadionu, bowiem bryła budynku wkomponowana jest nierozerwalnie w jedyną obecnie istniejącą trybunę stadionu.

W przedstawionej w grudniu 2020 roku strategii, prezydent Świętochłowic Daniel Beger zaprezentował plany inwestycyjne Świętochłowic aż do 2028 roku. Obejmują one również szereg inwestycji w OSiR Skałka, po zakończeniu remontu budynku OSIR systematycznie rok po roku prowadzone mają być kolejne zadania zmierzające do modernizacji i budowy obiektów OSiR. Efektem końcowym ma być przywrócenie pełnej użyteczności obiektu zarówno dla sportowców, jak i dla kibiców.

Przypominamy również, że jeszcze w tym roku rozpocząć się mają prace projektowe hali sportowej w OSiR Skałka. Gmina Świętochłowice pozyskała już na ten cel 2 miliony złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W obrębie ośrodka powstanie również pełno wymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią.

Komentarze (23)    dodaj komentarz »

  • Mis

    Z dwojga złego może Karcz. Nikogo specjalnie na horyzoncie nie widzę. No bp chyba nie pieski begera którzy zapewnie będą cisnąć do koryta.Albo Robert powyżej który zapewne nie ma nic wspólnego z begerem... Hehe

  • Robertt

    A świńskie domki są teraz remontowane aż miło się patrzy. Będą już jutro wyglądały jak złoto.Podajecie te artykuły żeby wypełnić przestrzeń. Same miałkie, nic nie wnoszące wiadomości. Trzeba przyznać, że w naszym mieście poprostu wieje...... No wiecie czym. Acha no i walą się pustostany.

  • Mariusz S

    Szkoda, że nie są remontowane dla ludzi którzy tam mieszkali tylko dla dewelopera który się "dogadał"

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.