Wiadomości z Świętochłowic

"Pingwinkowe zawody" w Świętochłowicach wyłoniły najlepsze łyżwiarki

  • Dodano: 2023-01-18 06:30, aktualizacja: 2023-01-18 06:37

17 stycznia 2023 roku na terenie lodowiska OSIRSkałka” w Świętochłowicach odbyło się bezpłatne wydarzenie o nazwie „Pingwinkowe zawody 2023” zainicjowane przez Komendę Miejską Policji w Świętochłowicach.

To już kolejne takie wydarzenie zorganizowanie dla młodych pasjonatów sportów zimowych, zorganizowane w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Bezpieczna Ferie”.

"Pingwinkowe zawody"

Przedsięwzięcie miało na celu nie tylko przygotowanie do rozpoczynających się właśnie ferii, ale również z uwagi na nadal trwający sezon zimowy popularyzację sportów zimowych wśród dzieci i młodzieży, propagowanie bezpieczeństwa i właściwych zachowań na stokach narciarskich oraz kształtowanie wśród uczestników zasad zdrowej rywalizacji.

Event o nazwie „Pingwinkowe zawody” zorganizowany był z inicjatywy Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach przy współpracy z: świętochłowicką Strażą Miejską oraz Państwową Strażą Pożarną, Powiatową Stacją Sanitarno- Epidemiologiczną w Chorzowie, przedstawicielami Harcerskiego Klubu Ratowniczego Hufca ZHP Ziemi Tarnogórskiej, Miejskiego Zarządu Oświaty w Świętochłowicach  i Ośrodkiem Sportu i Rekreacji „ Skałka”.

Nieodpłatnie zostało udostępnione lodowisko. Plan wydarzenia obejmował szereg atrakcji. Mundurowi  edukowali najmłodszych w zakresie bezpiecznych zachowań na łyżwach, nartach czy snowboardzie, a także o konieczności noszenia kasków do 16 roku życia.  Policjanci uczulali młodych mieszkańców miasta na niebezpieczeństwo, jakie niesie ze sobą zabawa na zamarzniętych rzekach i jeziorach, zjeżdżanie na sankach w nieodpowiednich miejscach, a także przypomnieli o ostrożności podczas zabaw ze śnieżkami. Prelekcje była idealnym momentem, aby przypomnieć wszystkim, o zasadach, jakie obowiązują na stokach narciarskich w związku z kampanią „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

Państwowa Straż Pożarna prezentowała samochód pożarniczy i sprzęt ratowniczy. Harcerski Klub Ratowniczy Hufca ZHP Ziemi Tarnogóskiej odpowiadał za zabezpieczenie medyczne. Reprezentantka Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej  na stanowisku promocyjnym rozdawała ulotki, broszury informacyjne i plakaty. Na miejscu nie zabrakło również maskotki śląskiej policji – psa Sznupka.

Dla niektórych najmłodszych było to pierwsze spotkanie z łyżwami i lodem. Oczywiście nie obyło się bez upadków i doraźnej pomocy ratowników. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

O godzinie 12:30 odbyły się „Pingwinkowe zawody” dla podopiecznych półkolonii ZSO przy ulicy Sudeckiej w Świętochłowicach. Dzieci miały okazję sprawdzić poziom swoich umiejętności jazdy na łyżwach podczas współzawodnictwa. Do rywalizacji przystąpiło 17 osób. Każdy z uczestników miał w najkrótszym czasie pokonać slalomem 6 pingwinków w jedną i drugą stronę. Na najlepszych czekały ciekawe nagrody w postaci kasków narciarskich i dyplomów.  Pozostali uczestnicy otrzymali drobne upominki, wręczane przez świętochłowickich mundurowych i Strażników Miejskich.


Wyłoniono najlepszych uczestników:
    1. I miejsce- Anna MISKA z czasem 14,71 sekundy,
    2. II miejsce- Paulina JUCHA z czasem 14,87 sekundy,
    3. III miejsce- Zofia MISKA z czasem 17,00 sekundy.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Maks

    Fajna inicjatywa. Podoba mi sie to co robią niebiescy

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również