Wiadomości z Świętochłowic

Po ponad 30-letniej służbie przeszli na zasłużoną emeryturę

  • Dodano: 2022-01-11 06:15, aktualizacja: 2022-01-11 06:27

Po ponad 30 latach służby w Policji, na zasłużoną emeryturę przeszli Naczelnik Wydziału Kryminalnego oraz Specjalista Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach. W miejscowej komendzie odbyła się z tej okazji skromna uroczystość, podczas której Komendant Miejski Policji w Świętochłowicach podinspektor Dawid Gil oraz jego Pierwszy Zastępca młodszy inspektor Monika Francikowska podziękowali policjantom za pełną zaangażowania, wzorową służbę.

Po ponad 30 latach służby w Policji, na zasłużoną emeryturę przeszedł Naczelnik Wydziału Kryminalnego aspirant sztabowy Sebastian Weiss oraz Specjalista Wydziału Kryminalnego aspirant sztabowy Grażyna Gawron. Oboje od lat związani byli ze świętochłowicką Policją, bowiem swoją przygodę z mundurem rozpoczęli właśnie od tutejszej jednostki.

Aspirant sztabowy Grażyna Gawron na początku swojej policyjnej kariery pełniła służbę w Wydziale Prewencji, a następnie w Wydziale Ruchu Drogowego. Jednak w 2007 roku na stałe związała się z Wydziałem Kryminalnym. W 2015 roku objęła stanowisko Specjalisty Wydziału Kryminalnego, na którym realizowała się do ostatniego dnia służby.

Aspirant sztabowy Sebastian Weiss w zasadzie od początku związany był ze służbą kryminalną w tutejszej jednostce. W połowie swojej policyjnej kariery zmienił jednostkę, zasilając szeregi Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu. Jednak ta przygoda nie trwała długo, bowiem po niespełna 7 miesiącach wrócił do swojej jednostki macierzystej. Dzięki zdobytemu przez lata doświadczeniu oraz zaangażowaniu w wykonywane obowiązki służbowe w połowie 2014 roku powierzono mu obowiązki na stanowisku Zastępcy Naczelnika Wydziału Kryminalnego świętochłowickiej komendy, które po upływie roku objął na stałe. Przez ostatnie 1,5 roku aspirant sztabowy Sebastian Weiss dowodził wspomnianym wydziałem, sprawując funkcję Naczelnika Wydziału Kryminalnego.

W minioną środę w Komendzie Miejskiej Policji w Świętochłowicach odbyła się skromna uroczystość z zachowaniem reżimu sanitarnego, podczas której Komendant Miejski Policji w Świętochłowicach podinspektor Dawid Gil oraz jego Pierwszy Zastępca młodszy inspektor Monika Francikowska podziękowali Naczelnikowi, a także Pani Aspirant za wspólną służbę oraz za osobiste zaangażowanie w realizację codziennych zadań. Za profesjonalizm, doświadczenie, wiedzę i cenne wskazówki, którymi dzielili się z innymi policjantami, nie odmawiając przy tym nikomu pomocy. Ponadto Naczelnikowi za zrozumienie, wsparcie i szacunek wobec każdego z podwładnych. Do życzeń przyłączył się obecny podczas uroczystości Prokurator Rejonowy w Chorzowie Pan Cezary Golik, który również wyraził słowa uznania za zaangażowanie policjantów oraz osiągnięty staż służby w policyjnym mundurze, dziękując przy tym za dotychczasową współpracę na wysokim poziomie.

Oprócz ciepłych słów policjanci otrzymali upominek oraz życzenia zdrowia i realizacji wszystkich planów i zamierzeń, aby czas emerytury pozwolił im na odkrycie nowych pasji i nieznanych dotąd uroków życia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również