Wiadomości z Świętochłowic

Pochwała dla dzielnicowego za bardzo dobrą współpracę

  • Dodano: 2021-06-17 08:15, aktualizacja: 2021-06-17 06:17

„Zaangażowanie, oddanie swojej pracy, pozytywny kontakt i bardzo dobra współpraca” to fragment listu pochwalnego, jaki wpłynął do Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach. Choć dzielnicowi z miejscowej komendy, niejednokrotnie spotykają się z wdzięcznością mieszkańców za pomoc w rozwiązywaniu problemów, tym razem słowa uznania wyraził jeden z kuratorów społecznych z chorzowskiego Sądu.

Społeczni kuratorzy sądowi to, osoby, które na co dzień ś ciśle współpracują z policjantami. Ich praca polega przede wszystkim na obiektywnej ocenie aktualnej sytuacji życiowej podopiecznych oraz na sprawowaniu nadzoru nad nimi i pilnowaniu, by wypełniały zalecenia, które nałożył na nich sąd. Najczęściej ich współpraca odbywa się z policjantami „pierwszego kontaktu”, czyli dzielnicowymi, którzy z racji wykonywanych obowiązków muszą wiedzieć o wszystkim, co dotyczy osób zamieszkujących w podległym im rejonie.

Do świętochłowickiej komendy niejednokrotnie wpływają podziękowania dla dzielnicowych od mieszkańców miasta za pomoc w rozwiązywaniu problemów. Tym razem jednak na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Świętochłowicach wpłynęła pochwała od kuratora społecznego z chorzowskiego Sądu. Świętochłowicki dzielnicowy st. sierż. Rafał Kamiński został doceniony za bardzo dobrą współpracę oraz zaangażowanie i oddanie swojej pracy. Takie wyrazy wdzięczności są zawsze bardzo miłą formą uznania dla każdego policjanta i stanowią bez wątpienia jeszcze większą motywację do codziennej służby.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.