Wiadomości z Świętochłowic

Pochwała dla dzielnicowego za bardzo dobrą współpracę

  • Dodano: 2021-06-17 08:15, aktualizacja: 2021-06-17 06:17

„Zaangażowanie, oddanie swojej pracy, pozytywny kontakt i bardzo dobra współpraca” to fragment listu pochwalnego, jaki wpłynął do Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach. Choć dzielnicowi z miejscowej komendy, niejednokrotnie spotykają się z wdzięcznością mieszkańców za pomoc w rozwiązywaniu problemów, tym razem słowa uznania wyraził jeden z kuratorów społecznych z chorzowskiego Sądu.

Społeczni kuratorzy sądowi to, osoby, które na co dzień ś ciśle współpracują z policjantami. Ich praca polega przede wszystkim na obiektywnej ocenie aktualnej sytuacji życiowej podopiecznych oraz na sprawowaniu nadzoru nad nimi i pilnowaniu, by wypełniały zalecenia, które nałożył na nich sąd. Najczęściej ich współpraca odbywa się z policjantami „pierwszego kontaktu”, czyli dzielnicowymi, którzy z racji wykonywanych obowiązków muszą wiedzieć o wszystkim, co dotyczy osób zamieszkujących w podległym im rejonie.

Do świętochłowickiej komendy niejednokrotnie wpływają podziękowania dla dzielnicowych od mieszkańców miasta za pomoc w rozwiązywaniu problemów. Tym razem jednak na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Świętochłowicach wpłynęła pochwała od kuratora społecznego z chorzowskiego Sądu. Świętochłowicki dzielnicowy st. sierż. Rafał Kamiński został doceniony za bardzo dobrą współpracę oraz zaangażowanie i oddanie swojej pracy. Takie wyrazy wdzięczności są zawsze bardzo miłą formą uznania dla każdego policjanta i stanowią bez wątpienia jeszcze większą motywację do codziennej służby.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również