Wiadomości z Świętochłowic

Podpisanie umowy dot. termomodernizacji siedziby OSiR "Skałka"

 • Dodano: 2021-05-31 08:15, aktualizacja: 2021-05-31 06:01

Prezydent Świętochłowic podpisał 28 maja 2021 r. umowę z wykonawcą prac związanych z kompleksową modernizacją energetyczną siedziby OSiR „ Skałka”.

Wartość projektu to ponad 8,4 mln zł. Planowane prace zakończą się dokładnie za 12 miesięcy

Zakres projektu ”Termomodernizacja budynku OSiR Skałka w Świętochłowicach” obejmuje w szczególności: przeprowadzenie kompleksowej termomodernizacji budynku, wykonanie ocieplenia ścian zewnętrznych,  modernizację instalacji c.o. wraz z wymianą źródła ciepła, wymianę instalacji c.w.u., wymianę instalacji wentylacji i klimatyzacji, modernizację instalacji elektrycznej z wymianą oświetlenia, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej. Prace pomogą m.in. zwiększyć efektywność energetyczną budynku i zmniejszyć zapotrzebowanie na energię cieplną i elektryczną.

Przed nami kolejny etap zmiany wizerunku „Skałki” – termomodernizacja siedziby ośrodka. Wierzę, że w ciągu najbliższych pięciu lat stworzymy miejsce, które będzie świadkiem wielu ciekawych rozgrywek sportowych. – podsumował Daniel Beger, Prezydent Świętochłowic.

Wartość projektu ”Termomodernizacja budynku OSiR Skałka w Świętochłowicach” wynosi ponad 7,5 miliona złotych. Wkład Funduszy Europejskich to 3 150 587,85 zł, a wartość dofinansowania z krajowych środków wynosi 370 657,39 zł.

Komentarze (11)    dodaj »

 • Zibi

  A modernizacja ulicy Bytomskiej będzie w bliżej nie określonym terminie. Nich się kierowcy dalej męczą..

 • Mieszkaniec

  A to prezydent ma nadzieję że to wybiorą?

 • ami

  Nareszcie cos drgnelo po 8 latach okradania zuzla w SW przez dawida delfina i jego rodzinke ...

 • anty

  Co drgnęło? Remont budynku, w którym siedzi cała administracja, która zarządza pustym stadionem bez trybun?

 • zefel

  Zmartwię Cię ale na żużel w Świonach nie licz, napewno nie za obecnej władzy. Ten człowiek nie wie czym jest a raczej czym był dla nas żużel. On chyba w ogóle nie wie na czym ten sport polega.

 • ->N->

  Najlepsze drużyny żużlowe w Polsce mają każdego roku problem, aby związać koniec z końcem i startować w lidze, a mają sponsorów i pomoc miasta. Ty chciałbyś, aby Pan Prezydent Beger dokonał u nas cudu i wskrzesił żużel w Świętochłowicach tak, jak feniks z popiołów ? Po latach destrukcyjnych rządów Kostempskiego, dopiero co udało się wyprowadzić miasto na prostą, ale to za mało, aby móc myśleć o tak dużych inwestycjach, które później trzeba będzie utrzymywać z budżetu . W młodości bywałem na każdych zawodach żużlowych na Skałce i łezka w oku się kręci, kiedy wracam do tych czasów, ale niestety rzeczywistość w jakiej przyszło nam żyć, jest bezwzględna - liczy się kasa i jeszcze raz kasa. My jej w tej chwili nie mamy i tym samym każdy, kto mówi o powrocie żużla do Świon, buja w obłokach absurdu.

 • Mis

  "dopiero co udało się wyprowadzić miasto na prostą"W 2.5 roku, a co z mitycznym długiem 100mln...aaa rozumiem już Beger spłacił. Rozumiem też że głosowałeś na Bergera? Jakoś mnie to nie dziwi :D

 • zefel

  Po co termomodernizacja budynku, który do niczego nie służy?

 • ehh

  Żeby było cieplutko dyrekcji.

 • Bandito

  Głupi żesz i tyle.

 • Miś

  Populizm

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.