Wiadomości z Świętochłowic

Podpisanie umowy dot. termomodernizacji siedziby OSiR "Skałka"

 • Dodano: 2021-05-31 08:15, aktualizacja: 2021-05-31 06:01

Prezydent Świętochłowic podpisał 28 maja 2021 r. umowę z wykonawcą prac związanych z kompleksową modernizacją energetyczną siedziby OSiR „ Skałka”.

Wartość projektu to ponad 8,4 mln zł. Planowane prace zakończą się dokładnie za 12 miesięcy

Zakres projektu ”Termomodernizacja budynku OSiR Skałka w Świętochłowicach” obejmuje w szczególności: przeprowadzenie kompleksowej termomodernizacji budynku, wykonanie ocieplenia ścian zewnętrznych,  modernizację instalacji c.o. wraz z wymianą źródła ciepła, wymianę instalacji c.w.u., wymianę instalacji wentylacji i klimatyzacji, modernizację instalacji elektrycznej z wymianą oświetlenia, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej. Prace pomogą m.in. zwiększyć efektywność energetyczną budynku i zmniejszyć zapotrzebowanie na energię cieplną i elektryczną.

Przed nami kolejny etap zmiany wizerunku „Skałki” – termomodernizacja siedziby ośrodka. Wierzę, że w ciągu najbliższych pięciu lat stworzymy miejsce, które będzie świadkiem wielu ciekawych rozgrywek sportowych. – podsumował Daniel Beger, Prezydent Świętochłowic.

Wartość projektu ”Termomodernizacja budynku OSiR Skałka w Świętochłowicach” wynosi ponad 7,5 miliona złotych. Wkład Funduszy Europejskich to 3 150 587,85 zł, a wartość dofinansowania z krajowych środków wynosi 370 657,39 zł.

Komentarze (11)    dodaj »

 • Zibi

  A modernizacja ulicy Bytomskiej będzie w bliżej nie określonym terminie. Nich się kierowcy dalej męczą..

 • Mieszkaniec

  A to prezydent ma nadzieję że to wybiorą?

 • ami

  Nareszcie cos drgnelo po 8 latach okradania zuzla w SW przez dawida delfina i jego rodzinke ...

 • anty

  Co drgnęło? Remont budynku, w którym siedzi cała administracja, która zarządza pustym stadionem bez trybun?

 • zefel

  Zmartwię Cię ale na żużel w Świonach nie licz, napewno nie za obecnej władzy. Ten człowiek nie wie czym jest a raczej czym był dla nas żużel. On chyba w ogóle nie wie na czym ten sport polega.

 • ->N->

  Najlepsze drużyny żużlowe w Polsce mają każdego roku problem, aby związać koniec z końcem i startować w lidze, a mają sponsorów i pomoc miasta. Ty chciałbyś, aby Pan Prezydent Beger dokonał u nas cudu i wskrzesił żużel w Świętochłowicach tak, jak feniks z popiołów ? Po latach destrukcyjnych rządów Kostempskiego, dopiero co udało się wyprowadzić miasto na prostą, ale to za mało, aby móc myśleć o tak dużych inwestycjach, które później trzeba będzie utrzymywać z budżetu . W młodości bywałem na każdych zawodach żużlowych na Skałce i łezka w oku się kręci, kiedy wracam do tych czasów, ale niestety rzeczywistość w jakiej przyszło nam żyć, jest bezwzględna - liczy się kasa i jeszcze raz kasa. My jej w tej chwili nie mamy i tym samym każdy, kto mówi o powrocie żużla do Świon, buja w obłokach absurdu.

 • Mis

  "dopiero co udało się wyprowadzić miasto na prostą"W 2.5 roku, a co z mitycznym długiem 100mln...aaa rozumiem już Beger spłacił. Rozumiem też że głosowałeś na Bergera? Jakoś mnie to nie dziwi :D

 • zefel

  Po co termomodernizacja budynku, który do niczego nie służy?

 • ehh

  Żeby było cieplutko dyrekcji.

 • Bandito

  Głupi żesz i tyle.

 • Miś

  Populizm

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.