Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Podpisano porozumienie na rzecz promocji i rozwoju przedsiębiorczości społecznej w mieście

 • Dodano: 2019-10-30 08:00, aktualizacja: 2019-10-29 20:35

Świętochłowice w ramach realizowanego programu "Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej subregion Centralno-Wschodniego" podpisały porozumienie z katowicką firmą PRO-INWEST, która ma wesprzeć miasto w obszarze promocji i rozwoju ekonomii społecznej.

Projekt jest skierowany do osób, które czują się wykluczone społecznie

Projekt jest skierowany do osób, które czują się wykluczone społecznie, a więc np. do nieletnich, wobec których zastosowano środki zapobiegania i zwalczania demoralizacji, ale także do osób niepełnosprawnych, niesamodzielnych i bezdomnych.

Efektem współpracy ma być stworzenie środowiska przyjaznego rozwojowi przedsiębiorczości społecznej. Co do zasady takie przedsiębiorstwa inwestują nadwyżki w dalszą działalność lub w samą wspólnotę, a więc ich nadrzędnym celem nie jest maksymalizacja zysków na rzecz właścicieli.

 

prof. Małgorzata Dobrowolska reprezentująca firmę PRO-INWEST w takich słowach skomentowała podpisane dzisiaj porozumienie:

Cieszę się, że możemy rozpocząć kreowanie i otwieranie pierwszych spółdzielni socjalnych, wzmocnić sektor NGO-sów - fundacji i stowarzyszeń, bo to dla nich dedykowane są środki z europejskich funduszy społecznych (...) - mówiła prof. Małgorzata Dobrowolska - To przedsięwzięcie na rzecz wsparcia miejsc pracy, ale też przedsiębiorczości, która łączy w sobie twardą działalność, a więc prowadzenie biznesów, zarabianie, wytwarzanie produktów i usług oraz sprzedaż, ale też elementy reintegracji i integracji społecznej - czyli wspieranie tych, którzy są w najtrudniejszej sytuacji życiowej. 

Porozumienie z firmą PRO-INWEST w imieniu miasta podpisał prezydent Świętochłowic Daniel Beger:

Jest pewna grupa społeczna, która potrzebuje wsparcia fachowców, którzy zaktywizują ją do tego, żeby mimo wszystko skorzystać z tej możliwości, żeby prowadzić swoje życie w sposób bardziej atrakcyjny, niż przebywając stale w jakimś jednym miejscu (...) - mówił przed podpisaniem porozumienia Daniel Beger - jestem przekonany, że pani profesor zagwarantuje, że w mieście Świętochłowice powstaną kolejne grupy, które będą zaktywizowane pod względem społecznych, ale również pracowniczym, o co serdecznie proszę i zapraszam do współpracy - dodał prezydent.

Podpisano porozumienie na rzecz promocji i rozwoju przedsiębiorczości społecznej w mieście

Komentarze (7)    dodaj komentarz »

 • Obiektywny

  Zastanawiam się co Prezydent Beger zrobił przez czas rządów dobrego dla Świętochłowic ???? Piszę to bez jadu CO?

 • Sikorsky

  Referendum na wiosnę :)

 • W temacie

  Te porozumienia to sobie w ramach oszczędności możecie w kiblu powiesić zamiast papieru toaletowego bo tyle są warte. Ciekawe jaki bajer wymyśli mieszkańcom domków fińskich!

 • kris

  Beger idzie na rekord w podpisywaniu porozumień. Podpisuje ze wszystkim którzy się nawiną i gdzie popadnie. Jakis PR-owiec mu pewnie doradził, że tak zrobi ludziom wodę z mózgu. Panie Beger, od mieszania herbata nie stanie się słodka.

 • Znawca tematu

  I tak to w naszym mieście jest. Teraz władze podpisują porozumienia o niczym, nic z nich nie będzie. Potem przyjdzie Karcz, po begerze to te porozumienia wypowie i powie, że to była ściema a Beger był nieudolny. Ludzie będą mu klaskać. Po karczu prezydentem będzie Sonia co powie, że Karcz i Beger byli źli. A potem nas do rudy przyłącza.

 • Robo

  Porozumienia ściemy a realnych zadań nic

 • Li

  Pic,pic i papierologia byle był jakiś szum że coś niby się dzieje. A sztandarowe obietnice wyborcze w lesie.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.