Wiadomości z Świętochłowic

Podsumowanie akcji "Niebieski wkracza do miasta" w Świętochłowicach

  • Dodano: 2019-01-31 09:30

W środę, 29 stycznia, w Urzędzie Miejskim w Świętochłowicach podsumowano pilotażową odsłonę akcji edukacyjnej „Niebieski wkracza do miasta”. Nagrodzono szkoły i przedszkola biorące udział w zbiórce makulatury.

Kampania edukacyjna „Niebieski wkracza do miasta” została zainaugurowana w związku z nowymi zasadami selektywnej zbiórki odpadów, wyodrębniającymi papier i tekturę. Zmiana ta konieczna jest ze względu na rozporządzenie ministra środowiska w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów.

Dzieci i młodzież aktywnie włączyły się w kampanię

Pilotażowa odsłona kampanii rozpoczęła się 1 maja 2018 roku, uczestniczyły w niej placówki oświatowe ze Świętochłowic. Dzieci i młodzież włączyły się w nią aktywnie zbierając makulaturę. Uczniom szkół udało się zebrać jej ponad 46 ton, a przedszkolakom 16 ton.

30 stycznia w Urzędzie Miejskim Daniel Beger, Prezydent Miasta wręczył nagrody uczestnikom akcji. Ranking prowadzony był w dwóch kategoriach – szkół i przedszkoli. Najlepsi otrzymali dyplomy i bony, w ramach których mogą zakupić  zakupują niezbędne rzeczy dla potrzeb dzieci.

Nagrodzone zostały:

Kategoria szkoły

Kategoria przedszkola

Pozostałym biorącym udział wręczono dyplomy i bony o wartości 100 zł.

Kampania się nie kończy. W szkołach i przedszkolach wciąż prowadzona będzie zbiórka makulatury.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Anula

    Brawo przedszkole nr.4 Gratulacje.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.