Wiadomości z Świętochłowic

Podsumowanie działań "Alkohol i narkotyki"

  • Dodano: 2018-03-14 08:00, aktualizacja: 2018-03-14 08:07

Świętochłowiccy policjanci uczestniczyli w wojewódzkich działaniach "ALKOHOL I NARKOTYKI", mających na celu eliminowanie z ruchu kierujących w stanie po użyciu alkoholu bądź środków działających podobnie do alkoholu.

W akcji pod kryptonimem "ALKOHOL I NARKOTYKI", uczestniczyło 12 policjantów ruchu drogowego. Skontrolowano przy pomocy „szybkiego alkosensora FST” 4227 kierujących. Ujawniono 1 kierującego po użyciu alkoholu oraz 1 nietrzeźwego kierującego, osoby straciły prawa jazdy. Zatrzymano również 1 kierującego pod wpływem narkotyków, który dodatkowo posiadał przy sobie środki odurzające.

Ważne
Działania policjantów były ukierunkowane na przeprowadzenie kontroli maksymalnej liczby kierowców  i wyeliminowanie z ruchu tych, którzy kierują pojazdem będąc pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Akcja ta miała na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w tym spowodowanych właśnie przez kierujących pod wpływem alkoholu i narkotyków. Policjanci z drogówki wykorzystywali w działaniach cały dostępny sprzęt służący do ujawniania nieodpowiedzialnych kierowców.

Przypominamy, że kierowanie jakimkolwiek pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2. Ponadto wiąże się ono z utratą prawa jazdy i holowaniem pojazdu na koszt właściciela (jeśli nie ma możliwości zabezpieczenia go w inny sposób). Ponadto wobec takiego kierującego sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów oraz może podać wyrok do publicznej wiadomości.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również