Wiadomości z Świętochłowic

Podsumowanie krajowych działań "NURD"

  • Dodano: 2018-08-13 10:00

Świętochłowicka drogówka brała udział w krajowych działaniach pod kryptonimem "NURD" – czyli Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego. Ich celem była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg takich jak piesi i rowerzyści. W działaniach wzięło udział łącznie 8 policjantów.

Kolejny raz policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach wzięli udział w krajowych działaniach o kryptonimie "NURD", czyli Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego. Ich celem była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg takich jak piesi i rowerzyści. 8 policjantów zabezpieczało najbardziej zagrożone miejsca w Świętochłowicach. Ujawnili 28 wykroczeń, z czego aż 18 zostało popełnionych przez pieszych. 4 wykroczenia dotyczyły rowerzystów, 6 kierujących pojazdami silnikowymi. Najczęściej popełniane wśród pieszych przewinienia dotyczyły przechodzenia przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, zaś wśród rowerzystów było to przejeżdżanie wzdłuż przejść dla pieszych.


Źródło: KMP Świętochłowice

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • asdf

    Akcja bez sensu. Nie powinno być czegoś takiego jak "przechodzenie w miejscu niedowzolonym", co najwyżej "stworzenie zagrozenia w ruchu" bo nawet na przejście dla pieszych można wtargnąć!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.