Wiadomości z Świętochłowic

Podsumowanie tygodnia na drogach. Policjanci zatrzymali 11 pijanych kierowców!

 • Dodano: 2023-07-24 13:00

W ciągu ubiegłego tygodnia na świętochłowickich drogach zatrzymano aż 11 nietrzeźwych kierujących.

Podsumowanie policyjnych kontroli w Świętochłowicach

W ciągu minionego tygodnia tylko na świętochłowickich drogach policjanci zatrzymali aż 11 nietrzeźwych użytkowników dróg.

Pierwszy, jadący motorowerem wpadł w piątek po 7:30 rano z wynikiem ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie. Drugi, kierujący samochodem osobowym, dziś rano zapisał się z wynikiem ponad 1,1 promila a następny, chwilę później „wydmuchał” 0,2 promila.

Ośmiu nieodpowiedzialnych kierujących wpadło, jadąc rowerami. Na świętochłowickich drogach przez okres całego ubiegłego tygodnia doszło do czterech niegroźnych zdarzeń drogowych, w których żadna z osób nie odniosła obrażeń.

Przepisy są jasne:

 • 2500 złotych - taka jest obecnie wysokość mandatu karnego za kierowanie rowerem, znajdując się w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila). Zmieniła się także wysokość grzywny, za kierowanie rowerem znajdując się w stanie po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila). Za jazdę rowerem po „piwku” grozi mandat w wysokości 1000 złotych.
 • Za kierowanie pojazdem mechanicznym po użyciu alkoholu, oprócz wysokiej grzywny grozi także zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 6 miesięcy do 3 lat, a także świadczenia na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.
 • W przypadku kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości kara może wynieść nawet 2 lata więzienia.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o odpowiedzialne zachowanie i zdrowy rozsądek. Osobny apel kierujemy też do członków rodzin, pasażerów i znajomych, którzy niejednokrotnie zgadzają się na prowadzenie pojazdu przez kierującego pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy bierni i nie pozwalajmy na stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowego przez nietrzeźwych kierujących! - czytamy na stronie KMP Świętochłowic.

Komentarze (2)    dodaj »

 • Jacek Jaworek

  Zapomnieliście dodać, że tych 8 rowerzystów prowadziło swoje rowery po chodniku, idąc obok niego. A jak tam kundle co stanęły w poprzek autostrady? Ponoć niewinni, bo to był "tylko transport wojskowy" dla banderowców.

 • Brak kar do rzadzących.

  Tłumaczyć tłumaczyć a nie od razu karać jeden granatnik w siedzibie policji odpali i jest poszkodowany drugi się napije 0,2 wielkie mecyje.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również