Wiadomości z Świętochłowic

Podwyżka dla pracowników Urzędu Miejskiego i podległych jednostek

 • Dodano: 2022-12-12 12:15

Daniel Beger ogłosił, że w związku z rosnącymi cenami, pracownicy urzędu i innych podległych miastu jednostek otrzymają wyższe wynagrodzenia. 

Podwyżka dla urzędników

W podzięce za codzienne zaangażowanie w pracę urzędu i jego pokrewnych organów, Daniel Beger ogłosił, iż już w grudniu pracownicy Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach oraz podległych jednostek otrzymają wyższe wynagrodzenie. Tyczy się to zarówno płacy minimalnej, która wzrośnie do kwoty 3600 brutto, jak i podwyżek w związku z rosnącymi kosztami utrzymania.

- To właśnie dzięki zespołowi ludzi pracujących w Urzędzie, miejskich jednostkach oraz spółkach realizujemy projekty, które wcześniej wydawały się niewykonalne. Wspólnie pracujemy na sukces miasta i zabiegamy o to, by w Świętochłowicach żyło się coraz lepiej. Choć wielu z nich nie widać, to właśnie dzięki nim wciąż idziemy do przodu – czytamy w poście zamieszczonym przez prezydenta miasta w mediach społecznościowych. 

Większe wynagrodzenia otrzymają także pracownicy spółek komunalnych.

- Dziękując, doceniam tę pracę i zaangażowanie! Dlatego z czystą przyjemnością złożyłem ponad 600 podpisów pod nowymi angażami (trzy podpisy na pracownika!). Aneksy pozwalają również na zachowanie zasady równowagi płacowej na zbliżonych lub równoległych stanowiskach – dodaje.

Ile kosztują miasto podwyżki?

Wzrost wynagrodzeń dla pracowników miejskich wiąże się ze wzrostem funduszy przeznaczonych na to w miejskim budżecie. Prezydent Daniel Beger informuje, że w wyniku podwyżek, łączny koszt wynagrodzeń w przyszłorocznym budżecie wzrośnie o ponad 10 milionów złotych, w porównaniu z tegorocznym budżetem. 

Komentarze (33)    dodaj »

 • voytek81

  Jak mówi chińskie przysłowie: "Oj biada biada jak się pan zrobi z dziada"

 • żaneta

  Ten szyderczy i cyniczny uśmiech mówi sam za siebie....i jeszcze poukładał sobie teczki zebrane chyba z całego UM jaki to zapracowany jest

 • Urzędnik

  To nie jest podwyżka !!! Wzrasta od stycznia najniższa krajowa. Tak mydli oczy prezydent Beger.

 • Ksiegowa UM

  Kostempski jak byl, to podwyzki byly ale dla rodziny Kennedy he po 10, 20 a I 30 tysiecy matka z ojcem jego dostali. A Karcz to 80 tys. dostal ale z delfinem musical sie podzielic tylko 30 tys dla niego zostalo....

 • Już nie urzędnik

  Podwyżki? Ludzie na najwyższych stanowiskach poza kierowniczymi zarabiają tam po 4000 brutto... 25 % urzędników zarabia najmniejszą krajową, specjaliści od 3900-4200 brutto... za użeranie się z takimi ludźmi jak wy. Każdy pracodawca dał swoim pracownikom tzw. podwyżkę inflacyjną, nie ma się czym podniecać. Współczuję im, naprawdę.

 • fafik

  Bambaryła ty bucu to ty piszesz te bzdury? Dobrze że już nie jesteś urzędnikiem kasztanie jeden.

 • PODATNIK

  użerać to można się z takim palantem jak ty . Urzednik powinien mieć swiadomość ,że to CI ludzie płacą PODATKI na ich pensje Dobry urzędnik zasługuje na szacunek ty dobrze ,że już nie jesteś

 • Lokatro budynku Dworcowa 16

  Witam państwa zapraszam na ul Dworcowa od przystanku w dół tam właściciel wogóle nie robi nic ślisko zasypane śniegiem ale nie wolno nic powiedzieć bo chamski i bezczelny z tego co nam wiadomo ma również inne nieruchomości na Wyzwolenia Polnej przy cmentarzu i jeszcze kilka ale jemu wolno

  • Lokatro budynku Dworcowa 16
   2022-12-14 07:36
  • odpowiedz
 • krist

  widzisz synku tak wygląda kapuś hahaha

 • Xxx

  Bo to jest Pan S.B i jemu wszystko wolno a że jest chamski bezczelny to już bardzo dużo ludzi o tym wie ma ludzi gdzieś bo ma kasę jak twierdzi .Śmiechu warty stary dziad

 • Begera OBIECANKI

  Prezydent przed paroma dniami przypominał zarządcom nieruchomości o OBOWIĄZKU odśnieżania chodników .Oczywiście właściciele , wspólnoty i spółdzielnie wywiązały się z obowiązku tylko jak zwykle to MIASTO nie wypełnia OBOWIĄZKÓW a MPUK tego za co mu płacimy .Jak długo będziemy utrzymywać przerośniętą ETATAMI PREZESÓW DYREKTORÓW I KIEROWNIKÓW spółką miejską? Całe to kierownictwo zagonić do łopat skoro nie potrafią kierować ludźmi.Chodniki to jedna breja jak co roku nie ODŚNIEŻONE zaraz widać który chodnik należy do miasta

 • Mieszkaniec

  Miasto nie ukarze się kara finansowa a fakt drogi miejskie to katastrofa

 • zefel

  Jeszcze na dodatek jacyś inteligenci przed zimą wzięli się za remont Beskidzkiej. Zrobili objazd objazdu, rozkopali drogę i robota stoi bo ich zima zaskoczyła. Teraz żeby z Chropaczowa dojechać do Piaśnik trzeba jechać już i tak zakorkowaną Bytomską.

 • hmmm

  Pocieszę Cię faktem, że tak jest wszędzie. W Katowicach odśnieżony jest jarmark, a wokół błota po kostki.

 • Zaskoczona.

  Mimo tej "podwyżki" i tak zarabiam dalej najniższą krajową, a co najlepsze to dodatek stażowy UM wliczył w tą najniższą krajową. Dziwna ta podwyżka, no ale przed Świętami trzeba zabłysnąć. Hasło podwyżka ma zadziałać chyba na naszą wyobraźnię.!

 • Podatki

  Od 1 stycznia 2020 roku dodatek stażowy został wyłączony z płacy minimalnej, która obecnie wynosi 3010 zł. Oznacza to obowiązek podniesienia wynagrodzenia wszystkim tym pracownikom, którzy zarabiają mniej.

 • mieszkaniec

  Brać pieniądze za budowanie na siebie zapotrzebowania, czyli udawanie pracy, też trzeba być bezczelnym. Bardziej bezczelny jest tylko ten co rozdaje nie swoje pieniądze na utrzymanie wyborców, swojego elektoratu. Zorganizowana grupa przestepcza, która żyje z haraczy, dlaczego podatki nie są dobrowolne? Bo nikt przy zdrowych zmysłach tych nieudaczników by nie utrzymywał.

 • RADA

  na kasie w biedrionce płacą więcej proszę nie narzekać tylko brać PRZYSZŁOŚĆ we własne ręce

 • Zaskoczona.

  Mimo tej "podwyżki" i tak zarabiam dalej najniższą krajową, a co najlepsze to dodatek stażowy UM wliczył w tą najniższą krajową. Dziwna ta podwyżka, no ale przed Świętami trzeba zabłysnąć. Hasło podwyżka ma zadziałać chyba na naszą wyobraźnię.!

 • M....M

  ...ja mam najniższą krajową,plus dodatek za lata pracy .

12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również