Wiadomości z Świętochłowic

Podziękowania za wzorową postawę obywatelską

  • Dodano: 2021-04-02 06:15, aktualizacja: 2021-04-02 06:19

W miniony weekend Komendant Miejski Policji w Świętochłowicach osobiście wręczył podziękowania oraz upominki jednemu z mieszkańców sąsiedniego miasta.

Wykazał się on wzorową i godną naśladowania postawą obywatelską

Dzięki zdecydowanej reakcji mężczyzny, policjanci zatrzymali amatora jazdy na „podwójnym gazie”. Nieodpowiedzialny kierowca prowadził pojazd, mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

W miniony weekend w miejscowej komendzie szef świętochłowickich policjantów nadkom. Dawid Gil złożył podziękowania mieszkańcowi sąsiedniego miasta za wzorową postawę obywatelską. Mężczyzna swoją bohaterską postawą, w pełni wpisał się w prowadzoną przez Policję ogólnopolską akcję „nie reagujesz, akceptujesz!”. Przyczyniła się ona do zatrzymania sprawcy przestępstwa kryminalnego. Dzięki zdecydowanej reakcji uniemożliwił dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Nie zawahał się wezwać Policję i tym samym wyeliminował z ruchu drogowego nieodpowiedzialnego kierowcę, który stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Zareagował, więc nie zaakceptował.

To hasło trwającej od kilku lat, kampanii społecznej. Ma ona na celu przede wszystkim ograniczenie liczby przestępstw pospolitych, między innymi poprzez zwiększenie świadomości obywatelskiej i wzmocnienie reakcji mieszkańców regionu na naruszenia prawa szczególnie dla nich uciążliwe. Skuteczność stróży prawa w znacznej mierze zależy od postaw obywateli. Nie bójmy się zareagować. Wystarczy zadzwonić na nr 112.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.