Wiadomości z Świętochłowic

Pogrzeb 19-letniej Basi, która została śmiertelnie potrącona przez autobus [ZDJĘCIA]

 • Dodano: 2021-08-07 12:15, aktualizacja: 2021-08-08 09:12

Dzisiaj, 7 sierpnia, odbył się pogrzeb 19-letniej Basi Sz., która w zeszły weekend tragicznie zginęła pod kołami autobusu w samym centrum Katowic przy ulicy Mickiewicza. 

Pogrzeb 19-letniej Basi 

Pogrzeb tragicznie zmarłej 19-latki odbył się dzisiaj o godzinie 09.00 w kościele Matki Bożej Różańcowej w Świętochłowicach. W czasie mszy ksiądz odczytał podziękowania napisane w imieniu Basi. Silne emocje przerosły mamę zmarłej, panią Jolantę Sz. Kobieta zasłabła w kościele, a następnie została wyprowadzona z budynku.  

Po ceremonii kondukt żałobny ruszył na cmentarz parafialny. W ostatniej drodze zmarłej towarzyszyła rodzina na czele z rodzicami, rodzeństwem oraz narzeczonym. Nie zabrakło również licznie zgromadzonych znajomych i przyjaciół. Basię żegnali także mieszkańcy Świętochłowic i sąsiednich miast. Większość zebranych nie potrafiła powstrzymać łez.  

Tragedia w Katowicach  

Do dramatycznych wydarzeń doszło w sobotę, 31 lipca, o godzinie 6 rano w centrum Katowic niedaleko przejścia dla pieszych u zbiegu ulic Mickiewicza i Stawowej. Nastolatka, która prawdopodobnie chciała uspokoić awanturujący się tłum na ulicy, zginęła na miejscu pod kołami autobusu. 

Na amatorskim nagraniu udostępnionym w mediach społecznościowych widać, jak kierowca autobusu najeżdża na grupę młodych ludzi, z których część uczestniczyła w bójce na pasie ruchu. Nastolatka znika pod kołami pojazdu, który ciągnie ją przez kilkadziesiąt metrów, zaś jeden z mężczyzn jest popychany przez jadący autobus, inni uciekają na boki.  

ZOBACZ: Nowe WIDEO ze śmiertelnym wypadkiem w Katowicach na Mickiewicza szokuje!

Ofiara mieszkała na osiedlu Lipiny w Świętochłowicach. Osierociła dwójkę dzieci. Kondolencje bliskim ofiary złożył prezydent miasta Świętochłowic - Daniel Beger

Kierowca autobusu z zarzutem zabójstwa  

Łukasz T. w prokuraturze usłyszał zarzut zabójstwa kobiety oraz usiłowania zabójstwa dwóch innych osób. Podejrzany, któremu grozi nawet dożywotnie pozbawienie wolności, został aresztowany na trzy miesiące. Mężczyzna zaprzeczył w prokuraturze, by świadomie kogokolwiek przejechał. Kierowca tłumaczył, że ruszył autobusem, ponieważ czuł się zagrożony przez otaczające pojazd osoby.  

- Przesłuchany w charakterze podejrzanego, częściowo przyznał się do przedstawionych zarzutu i stwierdził, że obawiał się o swoje życie i zdrowie. Bał się, że zostanie zaatakowany przez grupę ludzi zarówno z prawej jak i z lewej, dlatego ruszył autobusem. Natomiast podejrzany stwierdził, że nie miał świadomości, że kogokolwiek mógł potrącić autobusem - komentuje prok. Monika Łata z Prokuratury Okręgowej w Katowicach.

Za zabójstwo i usiłowanie zabójstwa grozi kara do 25 lat więzienia lub dożywocie. 


Źródło: Jagoda Radzioch / Źródło materiały własne

Komentarze (21)    dodaj »

 • GR

  Komentarze co i dlaczego zostawiam prokuraturze, nikt jednak nie zastanawia się, gdzie była policja, pełny monitoring miasta, podobno super system wizyjny co wszystko wykrywa, oni zaczęli już na rynku o tragicznie skończyło się na Mickiewicza. Potem najechało się wszystkich, że człowiek nie wiedział, że ich tyłu jest. GDZIE BYŁA POLICJA

 • Jk

  Wielka tragedia,wyrazy współczucia dla rodziny,tego się pojąć nie da

 • dafi

  eee tam nie da, mogła być w domu a nie chlać wódę

 • Edek

  Ciekawe co Basia miała w sobie że nie chcą powiedzieć. O kierowcy powiedzieli od razu

 • spokój jej duszy

  W sobie miała dobro i matczyną miłość. Za to ty siejesz tu zgorszenie - a kysz! Maro nieczysta!

 • Iza

  Potrącona? Nie, nie potrącona. Wszyscy widzieliśmy,jak kierowca kierując maszyną najeżdża na nią. Z premedytacją. Słowo "potrącona" sugeruje wypadek, a to zdarzenie wypadkiem nie było. Zmieńcie tytuł. Niezmiernie denerwuje mnie słowo "potrącona". Wszystkim szydzącym i drwiącym, zadającym złośliwe pytania, jak to powyżej, radzę jedno: wyobraźcie sobie Jej cierpienie i strach w chwili gdy umierała, nie mając nadziei na ratunek, nie mogąc uwierzyć pewnie, w ostatniej minucie swego życia, że to już koniec. Zanim zadrwicie, zamknijcie na chwilę oczy i pomyślnie, jeśli myśleć potraficie.

 • gość

  Iza uciekaj do kuchni!!! Gary czekają!!! 19 latka z dwójką małych lipiniorzy szlaka się nad ranem dwa miasta dalej na środku ulicy... Pewnie trzeżwa była bo się tylko tam modliła o ojca dla małych. Nie róbcie z niej takiej świętej!!!

 • Lipiniorz

  Toć, łon specjalnie wjechoł w nia. Szkoda tyj Baśki tako gryfno dziołszka. Durch jom sam te pierony szterujom. Dejcie ji pokoj!!!

 • [...]cengier ostry

  hmm nie być taka cwana sędzia....od zbadania wszystkich okoliczności są organy ścigania, a od sądzenia niezależny i niezawisły Sąd......nie wiedziałem, że znasz wszystkie okoliczności sprawy....

 • janek

  co Basia robila na srodku drogi

 • Lipiniorz

  Dej już pokoj tyj biydnyj dziołsze. Zapłaćyła nojwyższo cyna, swojim żyćym.

 • [...]cengier ostry

  słuszne spostrzeżenie, przy całym szacunku do dziewczyny, pokiego kija się tam pchała, skoro jej facet chojraczył to trza było machnąć ręką i nie pchać się w tą patologię i co najważniejsze być przy malutkich dzieciach a nie na harcach.....rzecz jasna rozumiem kwestie imprez, ale to dla lasek bezdzietnych, a nie zostawić komuś malutkie dzieci i ganiać na imprezkę.....

 • gość

  Sorry, ale ona to patologia nie była? Była!!! Taka sama jak ci bijący się. To się nazywa selekcja naturalna.

 • [...]cengier ostry

  o zmarłych nie mówi się źle, nawet jeśli faktycznie była tą tzw. patologią. Amen.Tak mi dopomóż Naczelniku Jarosławie Polskę zbaw Kaczyński, Vateuszu Zmorawiecki i Rydzyku marynowany.

 • Oliwia

  Hejterze swoim durnym wpisem niewinna ofiara zabójcy przez ciebie nie zazna spokoju. Lepiej pomódl się o sprawiedliwy wyrok. Życz innym dobrze a tobie też będzie dane.

 • gość

  Niewinna? Wlazła na środek ulicy, toksykologii nie znamy, ale po co balune się całą noc na mariackiej?

 • Iva

  Spieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą !

 • Znajomi

  Śmierć Basi jest dla nas szokiem. Wyrazy głębokiego współczucia.

 • Mieszkaniec

  Mam nadzieję, że teraz po pogrzebie pismaki znajdą sobie już inny temat, oby nie również tragiczny i dadzą rodzinie przeżyć w spokoju ten trudny czas żałoby.

 • jasiu

  To nie pismaki są najgorsi. Spójrz na komentarze. To jest zgroza.

12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również