Wiadomości z Świętochłowic

Policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem osób wybierających się na majówkę

 • Dodano: 2022-04-29 10:15

Długi weekend majowy to dla wielu Polaków czas wyjazdów i spotkań. W tym okresie nad bezpieczeństwem podróżnych czuwa zwiększona liczba śląskich policjantów. Żeby majówka była okresem udanego wypoczynku, pamiętajmy o rozwadze na drodze, a przede wszystkim o zachowaniu ostrożności, trzeźwości za kółkiem i dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze. W ostatnich 3 latach na śląskich drogach, w okresie majowego weekendu, doszło do 55 wypadków, w których zginęło 7 osób a 74 zostały ranne.

Bezpieczny weekend majowy

Nad bezpieczeństwem osób wybierających się na majowy wypoczynek czuwać będzie zwiększona liczba patroli policyjnych, głównie ruchu drogowego. Policyjne działania rozpoczynają się już 29 kwietnia. Mundurowi sprawdzają, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Stróże prawa kontrolują także stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach. Na pobłażliwość nie mają co liczyć pijani i kierowcy rażąco naruszający przepisy ruchu drogowego.

Kierowcy jednośladów, oprócz czerpania radości z szybkiej jazdy, powinni przede wszystkim pamiętać o bezpieczeństwie – swoim i innych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy o bezpieczną jazdę. Motocykl nie ma poduszek powietrznych i pasów bezpieczeństwa, a kask i odzież ochronna nie zapobiegną obrażeniom. Dlatego tak ważne jest, by motocykliści podczas jazdy stosowali do obowiązujących przepisów i limitów prędkości.

- Apelujemy do kierujących o rozwagę. Jedźmy ostrożnie, z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od nas samych - czytamy w komunikacie świętochłowickiej policji.

Komentarze (5)    dodaj »

 • Że świon

  90 procent mandatów w Świonach to patologia wymiaru sprawiedliwości, mandaty za 5 10 15km przy znaku ograniczenia 30km. A wielki ksiądz salezjański patrzy się patrole i nic nie robi

 • Hans z Diesel Torfu

  Tak jak pedofil ochrania dzieci swoją miłością?

 • gość

  sobota, południe,wysokość komendy na woj. polskiego.... pani policjantka suszy na 50, ale pewnie celuje w tych na 40 - 50 metrów dalej. tylko 40 postawiona na skrzyżowaniu niezgodnie z rozporządzeniem jest znakiem nielegalnym- nieobowiązującym sama blond policjantka - klasa, a reszta to typowe świony: idiotycznie , byle jak postawiony nielegalny znak i świętochłowicka policja łapiąca frajerów.... stan umysłu nie miasto.

 • Hans z Diesel Torfu

  Komenda i dalej rondo to ich dwa ulubione miejsca. Aż dziw bierze, że jeszcze nie wnioskowali o tempo 30 na tej drodze. Wiadomo, droga na której bezpośrednio przy ulicy nie ma praktycznie zabudowań jest bardzo groźna, chodnik tylko z jednej strony i prawie nie uczęszczany. Idealne miejsce żeby z jeżdżących 35km/h robić MORDERCÓW ZA KÓŁKIEM....

 • Mieszkaniec

  To prawda, mam chęć "przegonić" ten zakaz sprężyć się na rowerze jadąc te 50km/h kierunek rondo kiedy będą suszyć a kiedy uda mi się żeby mnie złapali to parsknę śmiechem, powiem co o tym sądzę i chyba kupię im hot doga w żabce

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również