Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Policjanci i seniorzy na spotkaniu profilaktycznym w Wieżach KWK Polska

 • Dodano: 2019-01-24 08:30, aktualizacja: 2019-01-24 08:50

W Wieżach KWK Polska odbyło się spotkanie profilaktyczne poświęcone bezpieczeństwu osób starszych. Świętochłowiccy policjanci wspólnie ze Stowarzyszeniem IOGT rozmawiali z seniorami o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

Wszystkim kierowcom wręczono „srebrny listek” doświadczonego kierowcy

W myśl działań profilaktycznych skierowanych do seniorów zaplanowanych na 2019 rok na terenie „Dwóch wież” zorganizowano spotkanie m.in. z członkami „Klubu aktywnego seniora”. Policjanci mieli okazję przypomnieć najważniejsze przepisy prawne związane z ruchem pieszych, rowerzystów czy też samych kierowców.

Dzięki obecności przedstawiciela IOGT możliwe było przybliżenie także innych istotnych tematów, które pomogą seniorom w życiu codziennym

Na koniec policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wręczyli wszystkim doświadczonym kierowcom „srebrny listek” - przeciwieństwo popularnego wśród młodych kierowców „zielonego listka”, który będą mogli przykleić na tylną szybę swojego samochodu. Symbolizuje on doświadczenie oraz zerwanie z brawurą. To oczywiście nie ostatnie spotkanie ze świętochłowickimi seniorami, najbliższe już zaplanowano na luty tego roku.

Komentarze (8)    dodaj komentarz »

 • Kierowca

  A ty nie stoisz w korkach??znaczy jestes jednym z tych cwaniaków co jadą do końca dtś a potem się pchają na prawy pas..szkoda pisać z kimś na takim poziomie..dlatego taż wolisz aby policjanci pili kawe na spotkaniach zamiast tępić zapędy takich super kierowców jak Ty

 • lol

  A na jakiej podstawie przyznawany jest srebrny listek? Symbolizuje doświadczenie i zerwanie z brawurą? Jako młoda mogę mieć większe doświadczenie - nie jeżdżę tylko do kościoła, na działkę i do lekarza, a przy tym nie jestem wcale brawurowy. Może przed rozdaniem listków fajnie byłoby sprawdzić czy wszyscy kierujący tam jeszcze do prowadzenia pojazdów się nadają?

 • Kierowca

  Zapewne wszyscy jeżdżą autami..jak sądzę to mize z tych osób 10%..ta drogówka to już naprawdę niema ci robić..może w godzinach szczytu by lepiej postali na zjeździe z dtś na Bytomska a nie robili pogadanki dla osób co już raczej nie siedzą za kółkiem..

 • Filip

  Kierowco...zacznij od nauki pisania. Potem sprawdź czy seniorzy oczekują takich spotkań z policją ( podpowiem Ci, że tak). Możesz nie lubić policji ale co masz do seniorów?

 • Kierowca

  Nic nie mam ani do seniorów ani do policji ani nawet do Ciebie bo domyślam się że też tam pracujesz..znaczy powinieneś pracować a nie siedzieć na necie., Filipku-nierobku...a co do tematu tylko już widzę jak Ci seniorzy po spotkaniu wsiadają do aut i pędzą ulicami..chodzi mi o to że ludzie płacą podatki abyś z kolegami pracował a nie siedział na nic niedających pogadankach..to tyle..

 • Zofia

  ...nic niedajace pogadanki. Jeśli masz choć trochę odwagi cywilnej Kierowco to przyjdź na spotkanie z seniorami i powiedz im to.

 • Filip

  Nie obrażaj ludzi. Jest taka zasada, z której wynika, że jak nie masz nic mądrego to powiedzenia to lepiej nic nie mów.

 • Xyz

  Jeśli ów kierowca stoi CODZIENNIE w tym samym miejscu w korku to nie wymagaj od niego myślenia.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.