Wiadomości z Świętochłowic

Policjanci na 9 Wiosennym Biathlonie Śląskiej IPA

• Dodano: 2018-05-02 08:30, aktualizacja: 2018-05-02 08:37

W Chorzowie rozegrane zostały zawody w biathlonie letnim. Na tegorocznej edycji biegu zjawili się reprezentanci min. stowarzyszenia IPA Śląsk, Wojska Polskiego, Służby Więziennej, Straży Miejskiej oraz sympatycy organizacji.

Po prawie całodziennych zmaganiach na podium stanęli policjanci ze świętochłowickiej komendy.

Reprezentacja świętochłowickiej komendy po raz kolejny stanęła na podium. Tym razem policjanci zmagali się na dziewiątej edycji Wiosennego Biathlonu Śląskiej IPA. W tym roku pasjonaci tej ciekawej dyscypliny sportu spotkali się w sobotę 28 kwietnia na strzelnicy EMJOT w Chorzowie oraz terenach przylegających do tego terenu.

Trasa biegowa przebiegała ścieżkami Górnośląskiego Parku Etnograficznego. Startujący podzieleni zostali na 11 osobowe grupy, podyktowane było to ograniczoną ilością stanowisk strzeleckich, a co za tym idzie bezpieczeństwem startujących. Po przebiegnięciu założonego odcinka zawodnik wbiegał na z góry przypisane stanowisko strzeleckie, gdzie oddawał 10 strzałów z broni krótkiej Glock 19, po czym zaliczał kolejne okrążenie i po raz kolejny wbiegał na stanowisko strzeleckie, gdzie oddawał 10 strzałów z UZI. Po trzecim okrążeniu każdy zawodnik przechodził na stanowiska związane z ćwiczeniami siłowymi. Pierwszą z dyscyplin dodatkowych był rzut atrapą granatu do pocisku artyleryjskiego ustawionego kolejno na odległości 3, 5 i 7 metrów, każdy z uczestników wykonywał 9 rzutów. Następnymi konkurencjami był skok w dal z miejsca i pchnięcie 7 kilogramową kulą. Następnie odbyła się konkurencja uginania ramion w podporze czyli tzw. pompki. Ostatnią konkurencją były tzw. „brzuszki” czyli unoszenie tułowia na ławeczce skośnej. W tym roku kategorię mężczyzn do 35 roku życia wygrał sierż.szt. Marcin Michalik, w kategorii kobiet drugie miejsce zajęła mł.asp. Małgorzata Idzik, a w kategorii powyżej 35 roku życia drugie miejsce zajął policyjny emeryt, który ponad trzydzieści lat służył w świętochłowickiej komendzie Jan Milkowski.