Wiadomości z Świętochłowic

Policjanci ostrzegają przed podejrzanymi inwestycjami

  • Dodano: 2020-12-17 08:15, aktualizacja: 2020-12-16 07:41

Policjanci coraz częściej zostają powiadamiani o oszustwach komputerowo-bankowych, związanych z rzekomą inwestycją i gwarantowanym wysokim zyskiem.

Przestępcy, podający się za przedstawicieli firmy inwestycyjnej, nakłaniają pokrzywdzonych do zainstalowania na komputerze i telefonie złośliwych aplikacji – tym samym przejmowali władanie kontami bankowymi, okradli konto i zaciągnęli kredyt.

Oszukani zamiast spodziewanych wysokich zysków z inwestycji, odkrywają na swoim koncie brak pieniędzy i często również zaciągnięty kredyt. W ciągu ostatniego tygodnia kila osób straciło od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.
Z relacji osób poszkodowanych wynika, że w rozmowie telefonicznej oszust nakłonił ofiarę do zainstalowania na komputerze i telefonie aplikacji, które miały być elementem usługi brokerskiej. Jak się okazało, sprawcy przejęli dostęp do bankowości elektronicznej poszkodowanej i zaczęli dokonywać nieautoryzowanych transakcji. Pokrzywdzeni, zorientowawszy się, interweniowali bezpośrednio w banku i tylko dzięki szybkiej reakcji urzędników przerwano kolejne transakcje. 

Przestrzegamy przed nawiązywaniem współpracy z podmiotami (niezależnie od nazwy), które oferują niezwykłe okazje zarobku! Stanowczo ostrzegamy przed podawaniem obcym osobom swoich danych, szczególnie niedopuszczalnym jest instalowanie jakichkolwiek niesprawdzonych aplikacji na urządzeniach, z których logujemy się do bankowości internetowej.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Mariusz

    Pytanie kto prowadzi stronę r. ślązaków i czy teoretyczny szef wie co tam pisze ?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również