Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Policjanci z Świętochłowic apelują do mieszkańców o pozostanie w domach

 • Dodano: 2020-03-27 07:30, aktualizacja: 2020-03-27 07:42

W związku z ogłoszoną w Polsce epidemią koronawirusa, policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach apelują do mieszkańców o pozostanie w domach.

Mundurowi z radiowozów przekazują komunikat o konieczności zachowania bezpieczeństwa i ograniczenia kontaktu z innymi osobami. Sprawdzają również, czy mieszkańcy stosują się do Rozporządzenia Ministra Zdrowia o ograniczeniu swobodnego poruszania się, gromadzenia i korzystania z komunikacji miejskiej.

W związku z pandemią koronawirusa, do 11 kwietnia br. włącznie w naszym kraju nie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi. Świętochłowiccy policjanci oprócz codziennych obowiązków, aktywnie zaangażowani są w walkę z koronawirusem. Mundurowi kontrolują osoby objęte kwarantanną, ale dbają również o bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców, apelując o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie, w tym szczególnie o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizację poleceń służb. Na ulice miasta wyjechały radiowozy, policjanci przez megafony nadają komunikat z informacją o konieczności zachowania bezpieczeństwa, pozostania w domach i ograniczenia kontaktów z innymi osobami.

Treść komunikatu:

Szanowni Państwo, tu Policja.

W związku z ogłoszoną w Polsce epidemią koronawirusa prosimy, aby dla własnego bezpieczeństwa pozostać w domach. Jeżeli niezbędne jest opuszczenie miejsca zamieszkania, należy unikać bezpośredniego kontaktu z innymi osobami, zachowując dystans co najmniej 2 metrów. Prosimy o niegrupowanie się, aby zminimalizować ryzyko zakażenia. Apelujemy — zostańcie w domach. To od odpowiedzialnej postawy każdego z nas, nie tylko dzisiaj i jutro, ale także przez cały czas trwania epidemii, zależy zdrowie i życie nasze oraz najbliższych.

Ponadto mundurowi sprawdzają, czy mieszkańcy stosują się do obowiązujących ograniczeń swobodnego poruszania się, gromadzenia i korzystania z komunikacji miejskiej. Przydatne w tym zakresie informacje, znajdziecie Państwo klikając w ten link.

Wszyscy zadbajmy o nasze bezpieczeństwo, pozostając w domach.

Policjanci przypominają, że kwarantanna jest działaniem służb sanitarnych, mającym na celu zapobieżenie rozprzestrzeniania się epidemii. Każda osoba, która nie stosuje się do takich zaleceń, musi liczyć się z odpowiedzialnością karną wynikającą z art. 116 Kodeksu wykroczeń. Oznacza to, że w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości w trakcie kontroli, funkcjonariusz sporządzi dokumentację, będącą podstawą do sporządzenia wniosku o ukaranie do sądu. Policjanci w takiej sytuacji informują ponadto Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, który jest organem władnym do nałożenia na taką osobę kary, która może wynosić nawet 30 tys. zł. W bardziej drastycznych przypadkach, jeżeli np. osoba jest zakażona, a mimo to swoim zachowaniem spowoduje rozprzestrzenianie się choroby zakaźnej, podlegać będzie ona przepisom wynikającym z kodeksu karnego. W takim przypadku grozi kara do lat 3 w przypadku nieumyślności lub nawet do lat 8, jeżeli sprawca działa świadomie.

 

Zobacz filmik

Komentarze (12)    dodaj komentarz »

 • Basztard

  Tylko POlicyjna KUrWA z pod niebieskiej BANDERY każe nosić kagańce,zarobić na ludziach łatwo manipulować jeszcze prościejPRZESTAŃ CZYTAĆ MEDIA I WŁONCZ MUSK

 • Włącz myślenie to nie boli!

  Wy wszystko i wszędzie widzicie!!!! Tylko nie znacie numeru 112!!!! ZAPISZCIE SOBIE DRUKOWANYMI STO DWANAŚCIE I PRZYKLEJ CIE NA LODÓWKĘ!!!!! Komentować zza ciepłego pokoju łatwo!!!!!!!!!

  • Włącz myślenie to nie boli!
   2020-03-30 19:03
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Mieszkanka

  Niech policja zajrzy do parku na Piaśnikach. Dzieci bawią się na zamkniętym placu zabaw... Masakra

 • Mieszkaniec

  To zadzwoń na policję oni nie mogą być wszędzie.

 • Chrop

  Niestety ludzie się do tych apeli nie stosują. Ładna pogoda to wychodzą na spacery z dziećmi, na rowery, pobiegać. Jak policja nie będzie karać to apele nic nie dadzą.

 • nfz

  Ludzie nie dajmy się zwariować, jeśli chodzi się, biega, jeździ w miejscach odosobnienia, gdzie od czasu do czasu kogoś się minie, to nie jest to problem. Nie stanowi to zagrożenia. Trzeba wiedzieć gdzie chodzić, gdzie są pustki. To nie atak chemiczny, że trzeba w domu siedzieć. Rozumie powagę sytuacji ale nie można się w domu zamknąć na amen. Chyba że ktoś ma orzeczona kwarantanne

 • Mieszkaniec

  A co przeszkadza to, że ktoś jedzie na rowerze lub biegnie? Sam? Maratonu nie prowadzi więc nie rozumiem o co jakiś problem. Spacer w pojedynkę to też nie problem. Gorzej jest z rodzinami, tak jak mówisz :)

 • Felek

  Każdy tak myśli co mi tam wyjdę będę sam nic się nie stanie no i mamy tłumy na ulicach.

 • Mis

  Że co?Ryzyko występuje jadąc sam na rowerze po lesie Kochłowickim ale w markecie gdzie występuje skupisko kilkudziesięciu osób to nie?

 • Zz

  A zakup alkoholu zwłaszcza przez nietrzeźwych to zakup konieczny. I zawsze im sprzedają jak tylko na nogach się jakoś trzymają.

 • Mieszko

  Obóz pretendentów do nagrody Darwina, nadal kwestionuje prawa ewolucji ?

 • moschee

  w Lipinach na Świdra 12 niech zostaną

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.