Wiadomości z Świętochłowic

Policjanci z Świętochłowic wsparli akcję "Ja jadę, Ty pomagasz"!

  • Dodano: 2024-05-27 07:45, aktualizacja: 2024-05-27 07:53

Prezes Stowarzyszenia "Ja jadę, Ty pomagasz" po raz kolejny postanowił zebrać pieniądze na leczenie i rehabilitację trójki dzieci przemierzając na rowerze trasę z Siemianowic Śląskich do Norwegii. Jak co roku do akcji włączyło się wiele osób, podmiotów, przedstawicieli służb mundurowych. Akcja była połączona z targami pracy, gdzie uczestnicy mogli na stoiskach profilaktycznych poznać bliżej określone zawody. Nie mogło w tym dniu zabraknąć policjantów z Świętochłowic, Siemianowic oraz Psa Sznupka

Przed Tomaszem Dziergą Norwegia

To już czwarta wyprawa rowerowa Tomasza Dziergi- Prezesa Stowarzyszenia "Ja jadę, Ty pomagasz". Tym razem celem jego podróży jest Norwegia. Cała trasa, jaką ma do pokonania na rowerze, liczy 4023,5 kilometrów, a wszystko po to, aby zebrać pieniądze i wesprzeć w leczeniu chore dzieci. Każda zebrana złotówka pomoże im w rehabilitacji, której bardzo potrzebują.

Organizatora akcji pod blokiem przy ulicy Wróbla w Siemianowicach Śląskich żegnało dzisiaj wiele osób, którzy kibicują mu w tym szczytnym celu. Rozmach akcji i ilość osób zaangażowanych w nią, w tym roku przybrała wielke rozmiary. Wszystkich jednoczył jeden cel- pomoc potrzebującym dzieciom. Start Tomasza Dziergi połączony został z targami pracy, na których służby mundurowe oraz inne podmioty, mogły zaprezentować specyfikę swojej pracy i zachęcić w przyszłości do wyboru właśnie takiej ścieżki zawodowej.

Nasi policjanci wspomagali mundurowych z Siemianowic Śląskich

Na dzieci i osoby odwiedzające czekało mnóstwo atrakcji, upominków i poczestunków, które ufundowali sponsorzy. Policjanci z świętochłowickiej oraz siemianowickiej komendy na stanowisku profilaktycznym wraz z siemianowicką Strażą Miejską rozdawali wiele przydatnych gadżetów związanych z bezpieczeństwem. Czekały tam także broszury informacyjne dotyczące naboru do służby w Policji. Sznupek w towarzystwie innych maskotek umilały czas najmłodszym i jak zawsze został wyściskany przez milusińskich.

Tomasz Dzierga w asyście przedstawicieli różnych służb mundurowych, podmiotów, instytucji i fanklubów, opuścił swoje rodzinne miasto i tym samym rozpoczął zaplanowaną trasę, którą można śledzić na Facebook-u. Fundacja "Ja jadę, Ty pomagasz", uruchomiła zbiórkę on-line, gdzie można wpłacić pieniądze na leczenie dzieci, do czego gorąco zachęcamy.

Policjanci z Świętochłowic wsparli akcję "Ja jadę, Ty pomagasz"!

Weronika MyszkaWeronika Myszka
Źródło: KMP Świętochłowice / fot. KMP Świętochłowice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również