Wiadomości z Świętochłowic

Policjanci z świętochłowickiej policji prowadzili działania "Stop Prędkości"

  • Dodano: 2020-08-14 06:30, aktualizacja: 2020-08-14 06:44

Mundurowi kontrolowali czy kierowcy stosują się do ograniczeń wynikających z przepisów o ruchu drogowym. Celem akcji było zminimalizowanie liczby osób zabitych w wypadkach, których najczęstszą przyczyną jest przekraczanie dozwolonych limitów prędkości. Niestety nie obyło się bez amatorów szybkiej jazdy.

W minioną środę od wczesnych godzin porannych na terenie Świętochłowic drogówka prowadziła akcję o kryptonimie „Stop prędkości”. Jej celem było egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń wynikających z przepisów o ruchy drogowym oraz zminimalizowanie liczby osób zabitych w wypadkach. Policjanci dokonywali pomiarów prędkości na terenie całego miasta, szczególnie w miejscach występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Działania trwały do wieczora i miały charakter prewencyjny. Niestety nie zabrakło nieodpowiedzialnych amatorów szybkiej jazdy. Stróże prawa z Wydziału Ruchu Drogowego ujawnili ponad 30 przekroczeń prędkości.

Apelujemy do kierowców o rozwagę.

Warto również przypomnieć, że przekroczenie prędkości ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy.

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • ELVIS

    Tak tylko czemu ten patrol stoi na lekkim winklu przy sp5 i strzelo z suszarki.Mo strzelan prosto a nie po łuku.Szkoda gadać.

  • ELVIS

    Tak tylko czemu ten patrol stoi na lekkim winklu przy sp5 i strzelo z suszarki.Mo strzelan prosto a nie po łuku.Szkoda gadać.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.