Wiadomości z Świętochłowic

Policjanci zadbali aby droga do przedszkola była bezpieczna

  • Dodano: 2022-09-13 08:45, aktualizacja: 2022-09-13 08:52

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego miejscowej komendy odwiedzili jedno z przedszkoli na terenie miasta. Tam pod okiem stróżów prawa, mali mieszkańcy miasta uczyli się jak w bezpieczny sposób przechodzić przez jezdnię. W ten sposób poprzez zabawę mundurowi uświadamiali ich o różnych zagrożeniach oraz przekazywali cenne porady w kwestii bezpieczeństwa, głównie w drodze do i z przedszkola.

Bezpieczniej w drodze do przedszkola

Jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię oraz jak ważne są odblaski, opowiadali przedszkolakom policjanci ze świętochłowickiej drogówki. Wczesna edukacja jest bardzo ważna, gdyż część z nich już w przyszłym roku uda się do szkół, by rozpocząć swoją przygodę z nauką. Miejscowi stróże prawa regularnie spotykają się z młodymi mieszkańcami miasta, by od najmłodszych lat zaszczepiać w nich konieczność dbania o swoje bezpieczeństwo.

Tak też było w minionym tygodniu, gdy w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” policjanci odwiedzili jedno z przedszkoli na terenie miasta. Tam uczyli dzieci, jak unikać zagrożeń i bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, wykorzystując przy tym zmysł wzroku i słuchu, a także najważniejszą zasadą: „popatrz w lewo, popatrz w prawo i ponownie w lewo”. Oprócz wiedzy teoretycznej dzieci miały możliwość zastosowania zdobytej wiedzy w praktyce na specjalnie przygotowanym mini miasteczku ruchu drogowego. Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w ćwiczeniach. Dzieci pomimo młodego wieku „popisywały się” swoją wiedzą, chętnie odpowiadając na pytania mundurowych. Okazało się, że doskonale wiedzą, co to „zebra” i jak po niej przechodzić.

Na zakończenie przedszkolaki otrzymały kolorowanki ilustrujące między innymi omawiane w trakcie spotkania sytuacje, z jakimi mogą się spotkać i jak sobie z nimi radzić.

Komentarze (3)    dodaj »

  • Katarzyna

    No i bardzo fajnie że poświecono czas naszym małym pociechą . Do przypomnienia , tych dużych też powinno się szkolić , aby nie przechodzili z telefonami w ręce albo słuchawkami w uszach

  • sierżant sztampowy

    Ciebie też powinni przeszkolić konfidentko. Piszę się pociechom, widać że chyba z policji bo jak czytam ich raporty to tam tak samo napisane po "polskiemu".

  • Niebieski

    Ty raporty czytasz haha marzysz

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również