Wiadomości z Świętochłowic

Policjanci zapraszają do udziału w akcji "Patrz jak jedziesz! Patrz jak idziesz!"

 • Dodano: 2022-09-16 07:45, aktualizacja: 2022-09-16 08:00

Policjanci ze świętochłowickiej komendy wraz ze współorganizatorami, zapraszają mieszkańców miasta, jak i wszystkie chętne osoby na akcję edukacyjno-profilaktyczną organizowaną w ramach Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Event odbędzie się 21 września 2022 r. na terenie Wież KWK Polska. Zaprezentowana zostanie m.in. wystawęa zdjęć przedstawiających zdarzenia drogowe oraz symulator dachowania.

Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2022

W dniach 16-22 września 2022 roku, w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, we wszystkich europejskich krajach prowadzona jest akcja pod nazwą ROADPOL Safety Days czyli Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL i popierane między innymi przez Komisję Europejską i Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Road Safety Days to działania Policji ruchu drogowego oraz innych podmiotów z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego, ukierunkowane na dążenie do założeń zgodnych z „WIZJĄ ZERO” – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Kluczem do osiągnięcia poprawy bezpieczeństwa na drogach w dużej mierze jest zmiana zachowań ich użytkowników.

W ramach powyższych działań, we wtorek, 21 września w godzinach 10.00 – 12.00 na terenie Wież KWK Polska w Świętochłowicach odbędzie się akcja edukacyjno-profilaktyczna o nazwie „Patrz  jak jedziesz!, Patrz jak idziesz!„

Pomysłodawcą i organizatorem eventu jest świętochłowicka Policja, przy współudziale Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach, Wież KWK Polska, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach, Harcerskiego Klubu Ratowniczego Hufca ZHP Ziemi Tarnogórskiej oraz uczniów klas mundurowych Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Świętochłowicach.

Ideą przedsięwzięcia jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez podnoszenie świadomości zagrożeń, jakie mogą napotkać użytkownicy dróg oraz promowanie bezpiecznych zachowań i przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

Udział w wydarzeniu jest otwarty. Serdecznie zapraszamy zarówno mieszkańców, jak i wszystkie chętne osoby.

Co zostanie zaprezentowane?

 • wystawa zdjęć przedstawiających symulację zdarzeń drogowych z udziałem statystów (autorstwa policjantów z KMP w Świętochłowicach),
 • instruktażowy pokaz udzielania pierwszej pomocy,
 • symulator dachowania oraz symulator zdarzeń drogowych.

Komentarze (4)    dodaj »

 • Remigiusz Kossakowski

  To coś wam patałachy ta wizja do zera nie idzie, chyba że chodzi o was to tak, policja już dawno jest poniżej zera!!! A liczba wypadków nie maleje, tylko rośnie. Liczba ofiar rośnie i jakoś nie pomaga w tym wciskanie mandatów za wymyślone wykroczenie przez pajaca w mundurku.

 • R2

  Według wujka google Polacy posiadają więcej samochodów niż.... Niemcy (oho bieda) których jest dwa razy więcej niż Polaków.Dwa jak wygląda w Polsce kurs na prawo jazdy? Zakuć/Zdać/Zapomnieć jak jest co, pomijając teorię że każdy wykuwa a kodeks ruchu drogowego czym prędzej się pozbywa (nie wiadomo dlaczego bo przecież każdy czy co drugi kodeks i przepisy ruchu drogowego ma przecież w małym palcu....ale niekoniecznie w głowie)Trzy PRAKTYKA i tu jest pies pogrzebany bo jajka praktyka? można by tak skwitować:BUHEHE bo większość kierowców nie potrafi się odnaleźć w swoim samochodzie (manualna skrzynia biegów, korzystanie z obrotomierza , lusterek itd) a w kryzysowych sytuacjach jak nie planowany poślizg LEŻY chociaż co tam nie planowany poślizg nawet przy planowanym poślizgu większość kierowców LEŻY bo skąd mieli by wiedzieć jak się zachować ,z kursu?(BUHEHE) A nawet jeśli przebieg kursu jest groteską to niech rzuci pierwszy kamieniem ten który chociaż raz doświadczył jakiekolwiek szkolenie doskonalenie kierowaniem pojazdem w profesjonalnej szkole pod okiem profesjonalistów instruktora na płycie poślizgowej chociażby w własnym zakresie w wolnej chwili?Ps uważajcie na skrzyżowaniu Bytomska/Stawowa bo tam nadał jeżdżą tramwaje...BA nadjeżdżaja znienacka ;)

 • Remigiusz Kossakowski

  Polacy nie mają więcej aut, to że biurwy w CEPiKu nie wykreślają wyrejestrowanych aut z ewidencji i stąd statystyki ze mamy więcej aut niż niemcy. Egzaminy wszędzie wyglądają tak samo, dopóki sam nie zaczniesz jeździć to się nie nauczysz. I większość kierowców potrafi jeździć, natomiast jak ktoś w godzinach szczytu wpadnie wpoślizg to wiadomo że przy okazji skasuje wiele aut. Nigdzie tak nie ma że 100% ludzi doszkala się na torze jak się zachowywać w poślizgu i innych niebezpiecznych sytuacjach. Są głównie dwa problemy. To że jednak u nas przeważają szroty i w razie wypadku takie auta są mniej bezpieczne niż nowe i druga to drogi. Wciąż jest ich za mało na tą ilość aut. No i jednak jedna szpila do młodych kierowców... Ja jak jadę obserwuję zarówno drogę przed maską auta, ale też to co się dzieje 100m, 200m dalej. Młodzi jak jeżdzą to widzę że głównie obserwują swojego smartfona i tu jest problem, że nie którzy są za bardzo rozkojarzeni.

 • R2

  Przeczytałeś ale nie do końca wszystko zrozumiałeś,nie mam żalu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.