Wiadomości z Świętochłowic

Policjanci ze świętochłowickiej komendy spotkali się online z siódmoklasistami

  • Dodano: 2021-04-15 08:15, aktualizacja: 2021-04-15 06:11

Policjanci ze świętochłowickiej komendy spotkali się online z siódmoklasistami, ich rodzicami oraz gronem pedagogicznym.

Epidemia koronawirusa ograniczyła możliwość prowadzenia bezpośrednich spotkań profilaktycznych, dlatego policjanci korzystają z dostępnych narzędzi, jakim jest m.in. Internet. Wirtualna prelekcja z uczniami z SP nr 3 dotyczyła w głównej mierze odpowiedzialności karnej nieletnich w świetle obowiązujących przepisów prawa.

Świętochłowiccy policjanci realizują szereg działań profilaktycznych ukierunkowanych na bezpieczeństwo różnych grup społecznych. Aktualna sytuacja epidemiologiczna w kraju uniemożliwia prowadzenie bezpośrednich spotkań. Młodzież swój obowiązek szkolny realizuje poprzez naukę w trybie online. Dlatego dostosowując się do obowiązujących przepisów, policjanci realizują ustawowe zadania profilaktyczne m.in. podczas wirtualnych spotkań. Wczoraj stróże prawa z miejscowej komendy kolejny już raz mieli okazję, aby połączyć się z młodzieżą za pośrednictwem aplikacji obsługiwanych przez szkoły. Zdalna profilaktyka odbyła się tym razem w Szkole Podstawowej nr 3 i w głównej mierze poświęcona była tematyce odpowiedzialności karnej dorastających mieszkańców miasta w świetle obowiązujących przepisów prawa. Policjanci wyjaśnili młodzieży oraz ich opiekunom, że bycie niepełnoletnim nie oznacza bezkarnym. Świętochłowicka profilaktyk wspólnie ze Specjalistą Wydziału Prewencji z Zespołu ds. Patologii Nieletnich rozmawiali także z uczestnikami prelekcji o przejawach demoralizacji, czynach karalnych i ich konsekwencjach oraz o wulgarnym i agresywnym zachowaniu w stosunku do innych uczniów, jak i nauczycieli. Mundurowi przypomnieli, że nauczyciel jest funkcjonariuszem publicznym tak samo, jak stróż prawa. W zdalnym spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy siódmej oraz ich rodzice i grono pedagogiczne, siedząc w domu przy swoich komputerach. Uczestnicy z dużym zaangażowaniem słuchali, rozmawiali i zadawali pytania policjantom.

Komentarze (2)    dodaj »

  • as

    I jak zwykle minusu - bo co bo ktos pochwalil

  • Wielbiciel

    Uwielbiam tą policjantkę. Mądrze gada. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.