Wiadomości z Świętochłowic

Policjanci ze świętochłowickiej komendy spotkali się online z siódmoklasistami

  • Dodano: 2021-04-15 08:15, aktualizacja: 2021-04-15 06:11

Policjanci ze świętochłowickiej komendy spotkali się online z siódmoklasistami, ich rodzicami oraz gronem pedagogicznym.

Epidemia koronawirusa ograniczyła możliwość prowadzenia bezpośrednich spotkań profilaktycznych, dlatego policjanci korzystają z dostępnych narzędzi, jakim jest m.in. Internet. Wirtualna prelekcja z uczniami z SP nr 3 dotyczyła w głównej mierze odpowiedzialności karnej nieletnich w świetle obowiązujących przepisów prawa.

Świętochłowiccy policjanci realizują szereg działań profilaktycznych ukierunkowanych na bezpieczeństwo różnych grup społecznych. Aktualna sytuacja epidemiologiczna w kraju uniemożliwia prowadzenie bezpośrednich spotkań. Młodzież swój obowiązek szkolny realizuje poprzez naukę w trybie online. Dlatego dostosowując się do obowiązujących przepisów, policjanci realizują ustawowe zadania profilaktyczne m.in. podczas wirtualnych spotkań. Wczoraj stróże prawa z miejscowej komendy kolejny już raz mieli okazję, aby połączyć się z młodzieżą za pośrednictwem aplikacji obsługiwanych przez szkoły. Zdalna profilaktyka odbyła się tym razem w Szkole Podstawowej nr 3 i w głównej mierze poświęcona była tematyce odpowiedzialności karnej dorastających mieszkańców miasta w świetle obowiązujących przepisów prawa. Policjanci wyjaśnili młodzieży oraz ich opiekunom, że bycie niepełnoletnim nie oznacza bezkarnym. Świętochłowicka profilaktyk wspólnie ze Specjalistą Wydziału Prewencji z Zespołu ds. Patologii Nieletnich rozmawiali także z uczestnikami prelekcji o przejawach demoralizacji, czynach karalnych i ich konsekwencjach oraz o wulgarnym i agresywnym zachowaniu w stosunku do innych uczniów, jak i nauczycieli. Mundurowi przypomnieli, że nauczyciel jest funkcjonariuszem publicznym tak samo, jak stróż prawa. W zdalnym spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy siódmej oraz ich rodzice i grono pedagogiczne, siedząc w domu przy swoich komputerach. Uczestnicy z dużym zaangażowaniem słuchali, rozmawiali i zadawali pytania policjantom.

Komentarze (2)    dodaj »

  • as

    I jak zwykle minusu - bo co bo ktos pochwalil

  • Wielbiciel

    Uwielbiam tą policjantkę. Mądrze gada. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również