Wiadomości z Świętochłowic

Pomimo sądowego wyroku wsiedli za kierownicę

 • Dodano: 2021-01-13 06:30, aktualizacja: 2021-01-13 06:39

Do 5 lat za kratami grozi dwóm mężczyzną za zlekceważenie sądowego wyroku. Obaj wsiedli za kierownicę pomimo orzeczonych wobec nich kilkuletnich zakazów prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. O dalszym losie 38-letniego świętochłowiczanina oraz 39-letniego mieszkańca Będzina zadecyduje wkrótce sąd. Postępowanie w sprawach prowadzi świętochłowicka komenda.


W minioną niedzielę mundurowi ze świętochłowickiej drogówki w trakcie pomiaru prędkości w dzielnicy Piaśniki zauważyli zbyt szybko jadący z naprzeciwka pojazd. Jak się okazało kierujący peugeotem, przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 20 km/h. Policjanci postanowili zatrzymać kierującego do kontroli, dając mu sygnał czerwonym światłem, jednocześnie wskazując miejsce zaparkowania pojazdu. W trakcie czynności mundurowych mężczyzna oświadczył, że nie ma prawa jazdy, ponieważ odebrano mu uprawnienia. Po sprawdzeniu 39-latka w policyjnych bazach danych stróże prawa potwierdzili, że nie odpowiedzialny kierowca wsiadł za kierownicę osobówki pomimo 3-letniego zakazu sądowego. Ponadto badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie blisko pół promila alkoholu. Na domiar złego peugeot, którym podróżował mieszkaniec Będzina, nie posiada ważnego przeglądu technicznego. Za niestosowanie się do wyroku sądu dotyczącego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych grozi mu kara do 5 lat więzienia. Odpowie również za popełnione wykroczenia.

Do drugiego zdarzenia doszło również pod koniec minionego tygodnia. Na jednej ze świętochłowickich ulic policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli ciężarowego peugeota. Po sprawdzeniu kierowcy w policyjnych bazach danych okazało się, że 38-latek kierował samochodem pomimo 4-letniego zakazu sądowego. Za niestosowanie się do wyroku sądu świętochłowiczaninowi grozi kara do 5 lat więzienia.

O dalszym losie obu mężczyzn zadecyduje teraz sąd. Postępowanie w sprawach prowadzi świętochłowicka komenda.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

 • Monika bez słownika

  Rwać chwasty i pisać po polsku

  • Monika bez słownika
   2021-01-13 23:00
  • Ocena:
  • odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.