Wiadomości z Świętochłowic

Pomóż dzieciom z Ukrainy w ramach akcji „Plecak”!

  • Dodano: 2022-03-25 07:00, aktualizacja: 2022-03-24 07:18

Wśród uchodźców, którzy obecnie przebywają w Świętochłowicach, są również dzieci w wieku szkolnym. Aby ułatwić im powrót do szkolnej ławki, ruszyła akcja „Plecak” – w jej ramach można kupić tornister dla chłopca lub dziewczynki z Ukrainy i zapełnić go podstawowym wyposażeniem.

Dobry start w szkole

Od niedawna naukę w świętochłowickich placówkach oświatowych rozpoczęły dzieci z obywatelstwem ukraińskim, które musiały opuścić swoją ojczyznę przez wojnę. W większości przypadków rodziny zabierały ze sobą jedną torbę z podstawowymi artykułami – z pewnością nie był to szkolny plecak. Teraz kiedy dzieci są już bezpieczne i mogą kontynuować swoją edukację, potrzebują podstawowych artykułów szkolnych. Z pomocą przychodzą władze miasta, które uruchomiły akcję „Plecak”.

Co jest potrzebne?

Aby pomóc dzieciom z Ukrainy w wieku szkolnym wystarczy kupić tornister lub plecak dla chłopca bądź dziewczynki. Sam zakup torby szkolnej wystarczy, jednak osoby, które chcą jeszcze bardziej ułatwić dzieciom powrót do szkoły, mogą wyposażyć plecak. Co może się w nim znaleźć? Zeszyty, piórnik, bloki rysunkowe i techniczne, farby plakatowe, kredki, ołówki, gumka – wszystko to, co przydaje się w szkolnej ławce. 

Plecaki wraz z wyposażeniem można przynosić do Młodzieżowego Domu Kultury na ul. Harcerską w określone dni:

  • Poniedziałek, środa piątek: 17:00 – 19:00,
  • Sobota: 10:00 – 13:00.
     

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również